Kościół św. Andrzeja Boboli

0

Ośrodek duszpasterski św. Andrzeja Boboli w Rajszewie – rzymskokatolicki ośrodek duszpasterski pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli w Rajszewie, w dekanacie legionowskim, w diecezji warszawsko-praskiej.

Dekretem z dnia 9 czerwca 2007 ówczesny biskup diecezjalny warszawsko-praski Sławoj Leszek Głódź zlecił ks. Stanisławowi Kani obowiązek tworzenia nowego ośrodka duszpasterskiego w miejscowości Rajszew na terenie parfii Chotomów, którego miał się podjąć do dnia 1 lipca 2007.

Początkowo Msze święte odprawiane były w pomieszczeniu Ośrodka Kultury w Skierdach, będącego filią Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie. 3 czerwca 2011 odprawiona została pierwsza Msza święta w kaplicy.

7 sierpnia 2011 odbyło się uroczyste poświęcenie krzyża i placu pod budowę nowej świątyni. Na mocy dekretu ówczesnego biskupa diecezjalnego warszawsko-praskiego Henryka Hosera został oficjalnie powołany ośrodek duszpasterski pw. św. Andrzeja Boboli.

Obecnie trwają prace przy budowie domu parafialnego i kościoła.

Kościół św. Andrzeja Boboli - nie napisano jeszcze przewodnika po tym miejscu oraz nie mamy jego zdjęć. Jeśli znasz to miejsce lub masz jego zdjęcia, to tutaj możesz napisać przewodnik lub dodać swoje zdjęcia.