Gmina Teresin

0

Gmina Teresin - gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskm.

Warto zobaczyć

Paprotnia, Niepokalanów, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego 5
Bazylika Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie - kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, zbudowany w latach 1948-1954 w stylu modernistycznym według projektu krakowskiego architekta Zygmunta Gawlika.
Paprotnia, Niepokalanów, Świętego Maksymiliana Marii Kolbego
Klasztor Sióstr Niepokalanek w Szymanowie – klasztor i Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie w województwie mazowieckim.
Kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szymanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w stylu neobarokowym w Szymanowie pochodzi z XVII wieku. Do rozmiarów dzisiejszych został rozbudowany w latach 1893-1907.
Paprotnia, Świętego Maksymiliana Kolbe
Niepokalanów – franciszkański klasztor-sanktuarium ("Gród Maryi"), położony na terenie archidiecezji warszawskiej, w miejscowości Paprotnia w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim. Klasztor, zajmujący powierzchnię 28 ha, znajduje się przy linii kolejowej Warszawa-Łowicz, w odległości ok.
Muzeum św. Maksymiliana (Był człowiek) – muzeum na terenie klasztoru Niepokalanów, otwarte dla zwiedzających w sierpniu 1998 r. Poświęcone jest życiu i pracy o. Maksymiliana Kolbego, działalności Niepokalanowa, założonego przez niego w 1927 r. oraz misjom franciszkańskim na całym świecie.