Gmina Mszczonów

0

Gmina Mszczonów - gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskm.

Warto zobaczyć

Zespół pałacowo-parkowy w Osuchowie – pałac w stylu neoklasycystycznym wraz z otaczającym go około 20-hektarowym parkiem, położony we wsi Osuchów w gminie Mszczonów w województwie mazowieckim. W parku znajdują się okazy pomnikowych dębów, lip, modrzewi, platanów, jaworów i wiązów (zob.
Mszczonów, Tarczyńska 54/62
Parafia św. Ojca Pio w Mszczonowie – parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Została erygowana w 2008. Nabożeństwa sprawowane są w tymczasowej kaplicy przy ulicy Tarczyńskiej.
Osuchów, Mszczonowska 29
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osuchowie - parafia należąca do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej. Mieści się przy ulicy Mszczonowskiej. Obecnym proboszczem jest ksiądz Jerzy Witkowski.
Lutkówka, Kościelna 4
Parafia Trójcy Świętej w Lutkówce - rzymskokatolicka parafia dekanatu mszczonowskiego, diecezji łowickiej, metropolii łódzkiej. W Lutkówce znajduje się również mariawicka parafia pw. Trójcy Przenajświęteszej.
Mszczonów, Kościelna 6
Kościół świętego Jana Chrzciciela w Mszczonowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Mszczonów diecezji łowickiej.
Mszczonów, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
Telefon: +48468582820
Rezerwat przyrody Grądy Osuchowskie - leśny rezerwat przyrody o powierzchni 99,75 ha na terenie Leśnictwa Osuchów w powiecie żyrardowskim (województwo mazowieckie), utworzony w 1982 roku.
Cmentarz żydowski w Mszczonowie – został założony w 1763. Do naszych czasów zachowało się kilkadziesiąt macew, z których najstarsza pochodzi z 1772. Cmentarz ma powierzchnię 0,7 ha i jest ogrodzony drucianą siatką. W ostatnich latach cmentarz poddano renowacji m.in.