Gmina Mieleszyn

0

Gmina Mieleszyn - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Przysiece – zabytkowy pałac znajdujący się we wsi Przysieka, w powiecie gnieźnieńskim, w województwie wielkopolskim. Ulokowany jest przy Szlaku Pałaców i Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego.
Głębokie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa rzeka Mielneńska Struga, dopływ Wełny. Brzegi jeziora są zalesione. Na wschód od akwenu leży wieś Mielno.
Łopienno Południowe - jezioro rynnowe w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Mieleszyn, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez akwen przepływa strumień Sierzawa, dopływ Małej Wełny. Na zachodnim brzegu jeziora leży wieś Łopienno.
Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Sokolnikach - barokowy drewniany kościół parafialny w Sokolnikach w Gminie Mieleszyn, w powiecie gnieźnieńskim.
Jezioro Radeckie - jezioro w woj. kujawsko-pomorskim, w powiecie żnińskim, w gminie Rogowo, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Wschodni brzeg jeziora stanowi granicę gminy Janowiec Wlkp.
Jezioro Dziadkowskie - jezioro położone w powiecie gnieźnieńskim w gminie Mieleszyn.