Gmina Kiszkowo

0

Gmina Kiszkowo - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskm.

Warto zobaczyć

Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Dąbrówce Kościelnej – jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu kiszkowskiego. Erygowana w XIII wieku.
Kościół Bożego Ciała w Łagiewnikach Kościelnych - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Łagiewniki Kościelne w powiecie gnieźnieńskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiszkowie - rzymskokatolicki kościół filialny w Kiszkowie, w powiecie gnieźnieńskim. Jeden z dwóch rejestrowanych zabytków wsi, obok kościoła parafialnego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Głębokie - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kiszkowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przy południowym i wschodnim brzegu leży wieś Skrzetuszewo.
Kaplica Świętej Rozalii w Sławnie – rzymskokatolicka kaplica cmentarna znajdująca się we wsi Sławno w powiecie gnieźnieńskim. Znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.
Kiszkowo, Gnieźnieńska 6
Kościół św. Jana Chrzciciela w Kiszkowie – drewniana świątynia w Kiszkowie (ul. Gnieźnieńska) w powiecie gnieźnieńskim pochodząca z 1733 roku, z barokowym wyposażeniem wnętrza pochodzącym z XVIII wieku. i rzeźbioną Pietą z XVII wieku.
Parafia Świętego Mikołaja w Sławnie jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu kiszkowskiego. Erygowana w 1348 roku.
Jezioro Rybno Północne (Jezioro Rybno Małe) – jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kiszkowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Na południe od jeziora leży wieś Rybno Wielkie, na północ - wieś Rybieniec.
Jezioro Kamionek - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Kiszkowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Na południe od jeziora leży wieś Kamionek.