Gmina Gniezno

0

Gmina Gniezno - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskm.

Warto zobaczyć

Pałac w Zdziechowie - zabytkowy pałac rodziny Wendorffów znajdujący się w podgnieźnieńskiej Zdziechowie, na niewielkim wzniesieniu.
Jezioro Pyszczynek - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Przez jezioro przepływa Struga Gnieźnieńska (Wełnianka), dopływ Wełny. Nad jeziorem leżą wsie Pyszczyn i Pyszczynek.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Zdziechowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w podgnieźnieńskiej Zdziechowie. Należy do dekanatu gnieźnieńskiego I archidiecezji gnieźnieńskiej.
Jezioro Zacisze - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w Gnieżnie, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Położone jest w południowo-zachodniej części miasta, w dzielnicy Pustachowa, na zachód od ulicy Półwiejskiej.
Jezioro Jankowskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno w odległości około 2 km od wsi Jankowo Dolne, leżące na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Strzyżewie Kościelnym – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Strzyżewo Kościelne, w powiecie gnieźnieńskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu gnieźnieńskiego II archidiecezji gnieźnieńskiej.
Jezioro Wełnickie - jezioro rynnowe położone w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno, na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Od zachodu graniczy z Gnieznem. Zachodni brzeg akwenu jest zalesiony. Na północ od jeziora leży wieś Wełnica.
Jezioro Mrzygłód - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Struga Dębówiecka, dopływ Wełny. Brzegi jeziora są terenami podmokłymi.
Byczek - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Gniezno, na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jest połączone z Jeziorem Wierzbiczańskim. Brzeg zachodni jest zalesiony, brzeg wschodni jest zabagniony. Na północnym brzegu znajduje się niewielki półwysep.
Parafia św. Jakuba w Modliszewku - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Gniezno II w archidiecezji gnieźnieńskiej. Zasięgiem obejmuje Modliszewko, Modliszewo, Mielno, Dębłowo, Napoleonowo