Gmina Witkowo

0

Gmina Witkowo - gmina miejsko-wiejska w powiecie gnieźnieńskim, w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Kołaczkowie – pałac w stylu neogotyckim, pochodzący z lat 1870-1880, zlokalizowany we wsi Kołaczkowo, w pobliżu Witkowa. Pałac znajduje się na Szlaku Pałaców i Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego.
Kościół św. Mikołaja w Witkowie – kościół parafii rzymskokatolickiej w Witkowie, należącej do dekanatu witkowskiego w archidiecezji gnieźnieńskiej. Położony jest w centrum miasta, przy Starym Rynku, na niewielkim wzniesieniu w stosunku do płyty rynku.
Jezioro Białe - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w Gminie Witkowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Przez jezioro przepływa rzeka Mała Noteć, dopływ Noteci, która łączy akwen z jeziorem Niedzięgiel.
Jezioro Czarne - jezioro w Polsce, w województwie wielkopolskim, w powiecie gnieźnieńskim, w Gminie Witkowo, na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Jezioro silnie zarasta, jego brzegi są niedostępne, mają tu swoje tereny lęgowe liczne gatunki ptactwa wodnego.
Jezioro Ostrowite - jezioro rynnowe na Pojezierzu Gnieźnieńskim w powiecie gnieźnieńskim (województwo wielkopolskie).
Witkowo, Stary Rynek 14
Bank Ludowy w Witkowie – dawna siedziba Banku Ludowego w Witkowie, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy Starym Rynku pod numerem 14. Został wybudowany w 1913 roku. W dniu 9 czerwca 2003 roku został wpisany do rejestru zabytków. Obecnie siedziba centrali Banku Spółdzielczego w Witkowie.
Kościół Wszystkich Świętych w Mielżynie – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się we wsi Mielżyn, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Kościelnej. Świątynia została wybudowana pod koniec XVI wieku w stylu gotyckim. W 1985 roku została rozbudowana, otrzymując kształt krzyża.
Mielżyn, Szkolna 15
Dwór w Mielżynie - zabytkowy dwór znajdujący się we wsi Mielżyn, w powiecie gnieźnieńskim, w gminie Witkowo, przy ulicy Szkolnej.
Parafia Świętego Marcina w Ostrowitem Prymasowskim – parafia rzymskokatolicka w Ostrowitem Prymasowskim, jedna z 7 parafii należących do dekanatu witkowskiego. Erygowana w roku 1253.