Austriacki szpital wojskowy na Wawelu - Rozrywka

Strony

Pomnik Smoka Wawelskiego – pomnik zlokalizowany u stóp wzgórza wawelskiego, upamiętniający legendę o mitycznym Smoku Wawelskim zamieszkującym jamę.
Kraków, 2
Telefon: +48 12 4293321
Muzeum Katedralne imienia Jana Pawła II – prywatna instytucja kultury powstała w 1978 roku. Jest własnością parafii archikatedralnej świętego Stanisława Biskupa Męczennika i świętego Wacława. Siedzibą muzeum jest Dom Katedralny na wzgórzu wawelskim w Krakowie.
Zamek Królewski na Wawelu – rezydencja królewska o charakterze zabytkowym, mieszcząca się na Wzgórzu Wawelskim w Krakowie, o powierzchni 7040 m² z 71 salami wystawowymi. Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowych Zbiorów Sztuki.
Kraków, Marii Konopnickiej 26
Manggha (pełna nazwa Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha", do sierpnia 2007 Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha") – muzeum znajdujące się przy ul. M. Konopnickiej w Krakowie, w sąsiedztwie bulwarów wiślanych; narodowa instytucja kultury.
Kraków, Kanonicza 19
Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie – muzeum w Krakowie mieszczące się w kamienicach 19-21 przy ulicy Kanoniczej. Kamienica pod numerem 19 nosi nazwę Domu św. Stanisława, a pod 21 nazywana jest Domem Dziekańskim.
Kraków, Stradomska 4
Muzeum Historyczno-Misyjne Zgromadzenia Księży Misjonarzy – muzeum istniejące od lat 30. XX wieku w Krakowie w tzw. Domu Stradomskim przy ul. Stradomskiej 4. Muzeum udostępnia eksponaty z terenów misyjnych, głównie z Chin, w celu przybliżenia zwiedzającym kultury i religii tego kraju.
Kraków, Dietla 30
Zbiory Archiwalno-Muzealne Krakowskiego Kościoła Garnizonowego św. Agnieszki – placówka muzealna zlokalizowana w Krakowie przy ul. Dietla 30. Zbiory zgromadzone są w czterech salkach (jedna z nich nosi nazwę Izby Kapelańskiej). Na zbiory muzealne składaja się między innymi: żołnierskie modlitewniki
Kraków, Senacka 3
Muzeum Archeologiczne w Krakowie – najstarsza tego typu placówka w Polsce, powstała w 1850 roku.
Kraków, Senacka 2
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN w Krakowie – muzeum geologiczne mieszczące się w krakowskim ośrodku badawczym Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk.
Kraków, Św. Gertrudy 5a
Kraków, Plac Wolnica 1
Muzeum Etnograficzne – jedno z muzeów w Krakowie, znajdujące się przy ulicy Krakowskiej, na Placu Wolnica 1.
Kraków, Piłsudskiego 12
Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego (także Muzeum Czapskich) – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie mieszczący się w pałacu Czapskich przy ulicy J. Piłsudskiego 12.
Kraków, Rynek Główny
Kościół św. Wojciecha – kościół znajdujący się na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie romański, w XVII i XVIII wieku przebudowany w stylu barokowym.
Kraków, Krakowska 46
Dom Esterki – budynek na na krakowskim Kazimierzu, na rogu ulic Trynitarskiej i Krakowskiej (obecny adres ul. Krakowska 46). Pierwotnie znajdował się na południowej pierzei dużo większego niż obecnie Rynku Kazimierskiego (Plac Wolnica).
Kraków, Aleja Zygmunta Krasińskiego 34
Kino Kijów (obecnie Kijów Centrum) – kino w Krakowie przy Alei Zygmunta Krasińskiego 34, istniejące od 1967 roku.
Kraków, Krakowska 43
Muzeum Brata Alberta Chmielowskiego (Muzeum Brata Alberta) – działająca od 1963 mała placówka muzealna zlokalziowana w Krakowie przy ul. Krakowskiej 43 urządzona jako jego izba pamięci.
Kraków, Rynek Główny 27
Piwnica pod Baranami – krakowski kabaret, działający od 1956. W Piwnicy powstawały przez lata piosenki i krótkie formy sceniczne.
Kraków, św. Wawrzyńca 15
Ośrodek Kultury – Biblioteka Polskiej Piosenki – miejska jednostka kultury działająca w Krakowie.
Kraków, Szeroka 24
Synagoga Stara – synagoga znajdująca się na Kazimierzu w Krakowie, przy ulicy Szerokiej 24. Jest jedną z najstarszych zachowanych synagog w Polsce oraz jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Europie.

Strony