Regietów

0

Regietów - wieś w województwie małopolskim, w powiecie powiat gorlickim, w gminie Uście Gorlickie.

Warto zobaczyć

Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Regietowie – cerkiew prawosławna, nieużytkowana od 2012. Znajduje się na terenie parafii w Gładyszowie, w dekanacie Nowy Sącz diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Regietowie – prawosławna cerkiew filialna. Należy do parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie, w dekanacie Nowy Sącz diecezji przemysko-nowosądeckiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Cmentarz wojenny nr 51 na Rotundzie - zabytkowy cmentarz z I wojny światowej, usytuowany na szczycie góry Rotunda w Beskidzie Niskim.
Jaworzyna Konieczniańska (881 m n.p.m.) – szczyt górski w Beskidzie Niskim, na granicy Polski i Słowacji.
Kaplica pod wezwaniem Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja Cudotwórcy z Miry Licejskiej do Bari w Regietowie – czasownia prawosławna. Należy do parafii Narodzenia św.
Cmentarz wojenny nr 48 w Regietowie – zabytkowy cmentarz z I wojny światowej.
Rotunda (771 m n.p.m.) – szczyt górski w Beskidzie Niskim. Leży w bocznym ramieniu, które w szczycie Jaworzyny Konieczniańskiej odgałęzia się od głównego grzbietu Karpat w kierunku północnym i przez szczyty Dział (712 m n.p.m.) i właśnie Rotundę opada w widły Zdyni i Regetówki nad Smerekowcem.
Kozie Żebro (847 m n.p.m.) – szczyt w zachodniej części Beskidu Niskiego.