Rabka-Zdrój - Atrakcje

Strony

Zbójecka Góra (644 m) – wzniesienie w Kotlinie Rabczańskiej. Znajduje się w obrębie miejscowości Rabka Zdrój, Skomielna Biała i Skawa, granice między tymi miejscowościami przebiegają grzbietem Zbójeckiej Góry.
Kościół św. Marii Magdaleny - mieszczący się przy ulicy Władysława Orkana 8. Wybudowany w stylu neogotyckim, w latach 1902-1908. Do budowy kościoła przystąpiono z chwilą, gdy stary, drewniany kościół (obecnie Muzeum im. Orkana) stał się niewystarczający dla potrzeb rozrastającej się parafii.
Bania (612 m) – wzniesienie na terenie miasta Rabka-Zdrój. Według naukowej regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego Bania znajduje się na granicy dwóch mezoregionów: Kotliny Rabczańskiej i Gorców. Północne stoki Bani opadają dość stromo ku Rabie, której koryto znajduje się ok.
Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju – muzeum mieszczące się w Rabce-Zdroju w zabytkowym drewnianym kościółku z 1 połowy XVII w.
Park Zdrojowy - park w Rabce-Zdroju w zbiegu ulic Władysława Orkana, Parkowej, Nowy Świat oraz alei Jordana.
W 1557 powstała pierwsza parafia w Rabce, w 1565 kasztelan krakowski Wawrzyniec Spytek Jordan ufundował drewniany kościół, który pod koniec XVI wieku został spalony lub zniszczony przez powódź. Obecny modrzewiowy kościół został wzniesiony w latach 1600–1606 wraz z założonym w 1621 cmentarzem.
Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia przyznawanego dorosłym przez dzieci, znajduje się w Rabce-Zdroju na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki "Rabkoland".
Rabkoland (pełna nazwa: Rodzinny Park Rozrywki "Rabkoland") w Rabce-Zdroju – jeden z czterech stacjonarnych lunaparków w Polsce, o powierzchni 2 ha. Na jego terenie znajduje się Muzeum Orderu Uśmiechu i Muzeum Rekordów i Osobliwości.
Rabka-Zdrój, Władysława Orkana
Cmentarz wojenny nr 233 - Rabka – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie na terenie jego okręgu X Limanowa.
Schronisko PTTK na Starych Wierchach – schronisko turystyczne położone w zachodniej części Gorców, na grzbiecie ciągnącym się od Turbacza do Rabki.
Bacówka PTTK na Maciejowej – schronisko turystyczne PTTK w Gorcach. Położone jest na polanie Przysłop, na grzbiecie odchodzącym od Turbacza do Rabki. Nazwa schroniska jest myląca, znajduje się ono bowiem około 1 km na południowy wschód od szczytu Maciejowej (815 m n.p.m.), na wysokości 852 m n.p.m.
Schronisko na Luboniu Wielkim – jedyne w Beskidzie Wyspowym górskie schronisko turystyczne znajdujące się na szczycie Lubonia Wielkiego (1022 m n.p.m.). Jest to schronisko o bardzo oryginalnym wyglądzie, przypominające nieco domek Baby Jagi.
Grzebień (677 m) – równoleżnikowe wzniesienie na terenie miasta Rabka-Zdrój, będące częścią grzbietu biegnącego od Barda (948 m), przez Szumiącą (841 m) do Bani (612 m). Od zachodu poprzez łagodne obniżenie (578 m n.p.m.) sąsiaduje z Banią, a od płd.-wsch.
Rabka-Zdrój, Stanisława Poniatowskiego 60

Strony