Powiat tczewski - Jeziora

Pieniążkowo - jezioro położone na Kociewiu na południowym skraju Pojezierza Starogardzkiego (gmina Gniew, powiat tczewski, województwo pomorskie) na północ od Pieniążkowa przy drodze krajowej nr 91. Powierzchnia całkowita: 26,2 ha.
Czatkowy - małe jezioro w Polsce położone na południowo-wschodnim krańcu Żuław Gdańskich, na północ od Tczewa, na obszarze wsi Czatkowy. Akwen jest kontraktowym łowiskiem PZW w Gdańsku. Ogólna powierzchnia: 3,4 ha.
Waćmierek – jezioro w Polsce na Kociewiu w województwo pomorskie, w powiecie tczewskim, w gminie Tczew. Jezioro położone jest przy wsi Waćmierek, na południowy zachód od Tczewa, przy drodze krajowej nr 22, pomiędzy wsiami Swarożyn i Czarlin. Ogólna powierzchnia: 6,8 ha
Damaszka – jezioro w Polsce na Kociewiu w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w gminie Tczew. Ogólna powierzchnia: 80,9 ha, głębokość maksymalna: 4,7 m
Jezioro Rokickie Małe – jezioro przepływowe na Pojezierzu Starogardzkim w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w kierunku południowo-zachodnim od Tczewa. Z jeziora wypływa Kanał Młyński, który wpada do Wisły.
Jezioro Rokickie - jezioro w woj. pomorskim, w pow. tczewskim, w gminie Tczew na południowy zachód od Tczewa, leżące na terenie Pojezierza Starogardzkiego. Z jeziora wypływa rzeka Motława łącząca je z jeziorem Rokickim Małym.
Tymawskie Jezioro – jezioro w Polsce na Kociewiu w powiecie tczewskim (województwo pomorskie) w gminie Gniew. Okolice jeziora stanowią wzgórza nadwiślańskie. Ogólna powierzchnia: 10,5 ha
Staw Górki - małe jezioro w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, na obszarze gminy miejskiej Tczew. Staw Górki znajduje się na południu Tczewa pomiędzy magistralą kolejową Gdańsk-Tczew-Bydgoszcz a drogą krajową nr 91.
Jezioro Rakowieckie – jezioro rynnowe w Polsce położone w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim, w gminie Gniew przy drodze krajowej nr 91.
Półwieś - jezioro położone na Kociewiu (gmina Gniew, powiat tczewski, województwo pomorskie) w kierunku południowo-wschodnim od Ostrowitego przy drodze krajowej nr 91 w sąsiedztwie jeziora Pieniążkowo. Powierzchnia całkowita: 38,2 ha.