Powiat słupski - Jeziora

Konradowo (także Strzegomino, d. Jezioro koło PGR Niemcewo) (kaszb. Kònradowò) – jeziororetencyjne na rzece Słupi w Polsce położone na obszarze Wysoczyzny Polanowskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, na terenie gminy Kołczygłowy.
Jezioro Głębokie (kaszb. Jezoro Głãbòczé) - jezioro w woj. pomorskim, w pow. słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska.
Konitopskie Jezioro (kaszb. Jezoro Kònitòwsczé) - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej, na północnym skraju obszaru leśnego Parku Krajobrazowego Doliny Słupi, w pobliżu wsi Gałęzów i Niepoględzie w woj. pomorskim, w pow. słupskim, w gminie Dębnica Kaszubska.
Jezioro Dobrskie (kaszb. Jezoro Dabrzewsczé) - przepływowe jezioro rynnowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej, w gminie Dębnica Kaszubska, powiatu słupskiego, leżące na terenie Wysoczyzny Polanowskiej.
Rybiec - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej, na południowym skraju obszaru leśnego Parku Krajobrazowego Doliny Słupi, w gminie Dębnica Kaszubska, powiat słupski, województwo pomorskie, na obrzeżach wsi Podwilczyn. Powierzchnia całkowita: 14,2 ha.
Krzynia (także Krzemień, kaszb. Krziniò) – jeziororetencyjne na rzece Słupi w Polsce, położony na obszarze Wysoczyzny Polanowskiej w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, na terenie gminy Dębnica Kaszubska.
Jezioro Lewarowe - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej na obszarze Puszczy Korzybskiej. Poprzez małą strugę akwen jeziora jest połączony z dorzeczem rzeki Grabowy. Powierzchnia całkowita: 71,58 ha.
Północna Zatoka – zatoka w północno-wschodniej części jeziora Gardno w woj. pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Smołdzino, leżące na terenie Wybrzeża Słowińskiego. W niektórych publikacja uznawana jest za osobne jezioro. Z wschodniej części zatoki wypływa kanał Gardno-Łebsko.
Modła (kaszb. Jezoro Módła) – przepływowe jezioro przybrzeżne na Wybrzeżu Słowińskim, na południowy zachód od Ustki w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, w gminie Ustka. Akwen objęty jest ochroną rezerwatu "Jezioro Modła". Powierzchnia całkowita: 61,9 ha, maksymalna głębokość: 4 m.
Gardno (dawniej Jezioro Gardeńskie, kaszb. Gardno, niem. Garder See) – poligenetyczne jezioro przybrzeżne położone na Wybrzeżu Słowińskim w województwie pomorskim. Od Morza Bałtyckiego oddzielone jest piaszczystą mierzeją, przeciętą przepływającą przez Gardno rzeką Łupawą.
Jezioro Obłęskie (kaszb. Jezoro Òblëżcczé) - przepływowe jezioro wytopiskowe położone na Wysoczyźnie Polanowskiej na obszarze Puszczy Korzybskiej. Poprzez małą strugę akwen jeziora jest połączony z dorzeczem rzeki Wieprzy. Powierzchnia całkowita: 62,4 ha.
Jezioro Dołgie Wielkie (kaszb. Jezoro Dôłdżé Wiôldżé) – jezioro położone na obszarze Wybrzeża Słowińskiego w Słowińskim Parku Narodowym (powiat słupski, województwo pomorskie).