Powiat starachowicki - Kościoły

Strony

Starachowice, Kościelna 12
Kościół Świętej Trójcy w Starachowicach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w najstarszej części Starachowic – Wierzbniku, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Starachowice-Północ diecezji radomskiej.
Mirzec, Radomska 15
Parafia Świętego Leonarda w Mircu – Jedna z 10 parafii dekanatu Starachowice-Północ diecezji radomskiej.
Kałków, Godów 84a
Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Godowie-Kałkowie – jedna z 12 parafii dekanatu Starachowice-Południe diecezji radomskiej.
Krynki, Kościelna 16
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynkach – jedna z 12 parafii dekanatu Starachowice-Południe diecezji radomskiej.
Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Parszowie, wsi w powiecie starachowickim. Administracyjnie należy do dekanatu Starachowice-Północ w diecezji radomskiej.
Dziurów, Spokojna 15
Parafia św. Stanisława w Dziurowie – jedna z 12 parafii dekanatu Starachowice-Południe diecezji radomskiej.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach – rzymskokatolicka parafia w Starachowicach, należąca do dekanatu Starachowice-Południe w diecezji radomskiej.
Wąchock, Kościelna 14
Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Floriana – parafia rzymskokatolicka przy klasztorze cystersów w Wąchocku.
Adamów, Kościelna 3
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Adamowie – jedna z 12 parafii dekanatu Starachowice-Południe diecezji radomskiej.
Parafia św. Małgorzaty w Chybicach – jedna z 12 parafii dekanatu Starachowice-Południe diecezji radomskiej.
Starachowice, Lenartowska 23
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Starachowicach – rzymskokatolicka parafia w Starachowicach, należąca do dekanatu Starachowice-Południe w diecezji radomskiej.
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Osinach – parafia rzymskokatolicka usytuowana w Osinach. Należy do dekanatu wierzbickiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Starachowice, Świętej Barbary 1
Parafia Wszystkich Świętych w Starachowicach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji radomskiej, w dekanacie Starachowice-Północ. Pół roku przed wyborem na stolicę Piotrową mszę św. celebrował tu kard. Karol Wojtyła.
Starachowice, Nowowiejska 1
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Starachowicach – rzymskokatolicka parafia w Starachowicach, należąca do dekanatu Starachowice-Południe w diecezji radomskiej.
Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Starachowicach – rzymskokatolicka parafia w Starachowicach, należąca do dekanatu Starachowice-Północ w diecezji radomskiej.
Parafia św. Brata Alberta w Starachowicach – parafia rzymskokatolicka w Starachowicach, należąca do dekanatu Starachowice-Północ w diecezji radomskiej.

Strony