Powiat kazimierski - Kościoły

Skalbmierz, Partyzantów 2
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu – polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skalbmierzu, (powiat kazimierski), województwo świętokrzyskie.
Kazimierza Wielka, Henryka Sienkiewicza 3
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Kazimierza Wielka, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu kazimierskiego diecezji kieleckiej.
Kościół św. Mikołaja w Bejscach - gotycki kościół wybudowany między XIV a XV w. w miejscowości Bejsce na Płaskowyżu Proszowickim, nad Nidzicą.
Opatowiec, Nowokorczyńska 2
Kościół świętego Jakuba Apostoła w Opatowcu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Opatowiec, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu nowokorczyńskiego diecezji kieleckiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny w Czarnocinie z 1360 oraz cmentarz kościelny z 2 poł. XIX (nr rej.: A.177/1-2 z 20.01.1933, z 11.11.1947 i z 11.02.1967). Budowla zlokalizowana jest na wzgórzu, orientowana, murowana i otynkowana.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej – parafia rzymskokatolicka w Kazimierzy Wielkiej. Erygowana w 1998 z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej.