Powiat konecki - Kościoły

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej – sanktuarium położone w Czarnej w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim.
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie – jedna z 8 parafii dekanatu czarneckiego. Erygowana 24 lipca 1958 roku przez bp. Jana Kantego Lorka.
Fałków, Plac Kościelny 1
Kościół Świętej Trójcy w Fałkowie – kościół położony we wsi Fałków, którego patronem jest Trójca Święta oraz Matka Boża Szkaplerzna. Kościół zbudowano w 1920 r. na najwyżej położonym miejscu wsi. Ołtarz zwrócony jest ku wschodowi.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Radoszyce, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Końskie, Księdza Józefa Granata 8
Kolegiata św. Mikołaja w Końskich - kościół późnogotycki wybudowany w latach 1492-1520 na miejscu kościoła romańskiego ufundowanego przez Iwo Odrowąża.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Niekłaniu Wielkim - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Niekłaniu Wielkim. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Końskie, Browarna 28
Kościół świętej Anny i świętego Jana Chrzciciela w Końskich – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Końskie, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu koneckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Jacka i św. Katarzyny w Odrowążu – Jedna z 8 parafii rzymskokatolickich dekanatu czarneckiego diecezji radomskiej. Erygowana w 1300 roku.
Gowarczów, Kościelna 1
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Gowarczów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu koneckiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Barbary w Krasnej - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Krasnej. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Parafia św. Wawrzyńca w Lipie – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie – rzymskokatolicka parafia w Nowym Kazanowie, należąca do dekanatu koneckiego w diecezji radomskiej. W kościele parafialnym znajdują się również kaplice św. Franciszka i św. Antoniego.
Czermno, Kościelna 1
Parafia rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia NMP i św. Mikołaja w Czermnie – jedna z 8 parafii dekanatu przedborskiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Michała Archanioła w Pilczycy – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Końskie, Gimnazjalna 14
Parafia Chrystusa Odkupiciela w Końskich – rzymskokatolicka parafia w Końskich, należąca do dekanatu koneckiego w diecezji radomskiej.
Rogów, Henryka Kozubskiego 18
Parafia Świętego Wojciecha w Rogowie – rzymskokatolicka parafia w Rogowie, należąca do dekanatu koneckiego w diecezji radomskiej.
Parafia Świętego Rafała Kalinowskiego w Dziebałtowie – rzymskokatolicka parafia w Nowym Dziebałtowie, należąca do dekanatu koneckiego w diecezji radomskiej.
Mnin, Kościelna 39
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Tekli w Mninie – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.

Strony