Powiat staszowski - Kościoły

Strony

Połaniec, Żapniowska 9
Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Połańcu - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Połaniec. Została erygowana w 1986. Obecny kościół został wybudowany w latach 1991-1995. Mieści się przy ulicy Żapniowskiej.
Kościół Wszystkich Świętych w Szydłowie – gotycki kościół z przełomu XIV i XV w., przebudowywany w XVI i XVII w. Wewnątrz znajdują się pozostałości gotyckiej polichromii z drugiej połowy XIV w. odkrytej w 1946. Przedstawiają one sceny z Nowego Testamentu m.in.
Staszów, Ogrodowa 1
Kościół Ducha Świętego w Staszowie – kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Ducha Świętego ulokowany w Staszowie w diecezji sandomierskiej.
Kościół parafialny pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Niekrasowie – kościół rzymskokatolicki w parafii niekrasowskiej, który w administracji kościelnej należy do dekanatu połanieckiego, w diecezji sandomierskiej, w archidiecezji lubelskiej; z kolei w administracji państwowej położon
Oleśnica, Zakościele 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oleśnicy – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszcący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Oleśnica w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu stopnickiego diecezji kieleckiej.
Osiek, Adama Mickiewicza 30
Kościół świętego Stanisława w Osieku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Osiek, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Koprzywnica diecezji sandomierskiej. Jedyny rejestrowany zabytek miejscowości.
Staszów, Szpitalna 3
Telefon: +48158643121
Kościół pw. św. Bartłomieja w Staszowie (staszowska fara) – kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Bartłomieja ulokowany w Staszowie w diecezji sandomierskiej.
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Wiązownicy-Kolonii – kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem św. Michała Archanioła ulokowany w Wiązownicy-Kolonii w dekanacie Koprzywnica, w diecezji sandomierskiej.
Strzegom, Kościelna 12
Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej i św. Andrzeja Apostoła w Strzegomiu – drewniany kościół parafialny w Strzegomiu, w powiecie staszowskim, w diecezji sanomierskiej z 1595 roku. Jego patronem jest św. Andrzej Apostoł.
Kościół św. Jakuba Starszego w Kotuszowie – barokowa świątynia rzymskokatolicka ufundowana przez Krzysztofa Lanckorońskiego i wybudowana w 1661 r., w miejsce drewnianej budowli, która spłonęła w pożarze. Kościół został wzniesiony na planie krzyża.
Kościół Przemienienia Pańskiego i Świętego Ducha w Wiśniowej – rzymskokatolicka świątynia wzniesiona staraniem Karola Tarło. W podziemiach kościoła spoczywa serce księdza Hugona Kołłątaja.
Połaniec, Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2
Kościół świętego Marcina w Połańcu – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Połaniec, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Połaniec diecezji sandomierskiej.
Parafia św. Jerzego w Szczeglicach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Klimontów.
Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Beszowie - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Polaniec. Erygowana w 1326. Mieści się pod numerem 26.

Strony