Powiat kielecki - Kościoły

Strony

Nowa Słupia, Święty Krzyż, 1
Bazylika mniejsza pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – sanktuarium znajdujące się na Świętym Krzyżu (Łysej Górze) w Górach Świętokrzyskich, na terenie diecezji sandomierskiej, najstarsze polskie sanktuarium.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Piotrkowicach - kościół parafialny, w Piotrkowicach w województwie świętokrzyskim.
Kościół Świętej Trójcy w Rakowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się dawnym mieście, obecnie wsi Raków, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Święty Krzyż diecezji sandomierskiej.
Kościół świętego Michała Archanioła w Daleszycach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Daleszyce, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu daleszyckiego diecezji kieleckiej.
Piekoszów, Częstochowska 52
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie – parafia rzymskokatolicka w Piekoszowie (diecezja kielecka, dekanat piekoszowski). Erygowana w 1366.
Zachełmie, Spokojna 149
Parafia Świętej Rozalii i Świętego Marcina w Zagnańsku – parafia rzymskokatolicka w Zagnańsku (diecezja kielecka, dekanat zagnański). Erygowana w 1664. Mieści się przy ulicy Zachełmie. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Łopuszno, Strażacka 1
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie – parafia rzymskokatolicka w Łopusznie (diecezja kielecka, dekanat łopuszański). Erygowana w 1531. Mieści się przy ulicy Strażackiej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Kościół świętego Michała Archanioła w Łagowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Łagów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Święty Krzyż diecezji sandomierskiej.
Kościół świętego Wawrzyńca w Nowej Słupi – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Nowa Słupia, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Święty Krzyż diecezji sandomierskiej.
Parafia Świętego Stanisława w Mniowie – parafia rzymskokatolicka w Mniowie (diecezja kielecka, dekanat łopuszański). Erygowana w 1655. Mieści się przy ulicy Gajowej. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Bodzentyn, Kościelna 3
Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa w Bodzentynie ufundował Zbigniew Oleśnicki w 1440-1452 roku.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej w Łukowej – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji kieleckiej, w dekanacie chęcińskim.
Kościół św. Anny w Rakowie – dawny kościół klasztorny reformatów, położony na wschodnim skraju osady, przy ulicy Klasztornej.

Strony