Powiat ostrowiecki - Kościoły

Strony

Parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski.
Kolegiata św. Michała Archanioła w Ostrowcu – kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła ulokowany w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Podniesiony do godności kolegiaty 12 czerwca 2000.
Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Stanisława Kostki w Bodzechowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski. Parafia erygowana w 1950 z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu siennieńskiego diecezji radomskiej.
Ostrowiec Świętokrzyski, Księcia Józefa Poniatowskiego 4
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu – drewniany kościół wybudowany w Ostrowcu Świętokrzyskim w 1932 roku. Nazywany kościołem fabrycznym lub popularnie w Ostrowcu kościółkiem. Znajduje się pomiędzy ulicami Sandomierską a Poniatowskiego na Osiedlu Hutniczym.
Ćmielów, Ostrowiecka 36
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie - parafialny kościół rzymskokatolicki znajdujący się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ożarów.
Kościół św. Stanisława w Ostrowcu – kościół parafialny pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika zlokalizowany w dzielnicy Denków, Ostrowca Świętokrzyskiego.
Szewna, Plac księdza infułata Marcina Popiela 2
Parafia Świętego Mikołaja w Szewnej – parafia rzymskokatolicka w Szewnej (diecezja sandomierska, dekanat Szewna). Erygowana przed 1326 r. W XV w. parafia wymieniana jako przynależna do klucza kunowskiego dóbr biskupów krakowskich. W 1614 r. z parafii wydzielono parafię św.
Kunów, Kościelna 19
Kościół świętego Władysława w Kunowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Kunów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Szewna diecezji sandomierskiej.
Parafia Świętego Wojciecha w Mominie – parafia rzymskokatolicka w Mominie (diecezja sandomierska, dekanat Szewna). Erygowana w 1325 r., jednakże kościół istniał już w XI w. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia św. Franciszka w Okole-Pętkowicach – parafia Kościoła Polskokatolickiego w RP, położona w dekanacie kieleckim diecezji krakowsko-częstochowskiej.
Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim – kościół parafialny pw. Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej znajdujący się na osiedlu Piaski Henryków w północno-zachodniej części Ostrowca Świętokrzyskiego.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Waśniowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi Waśniów, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu Szewna diecezji sandomierskiej.
Parafia Chrystusa Nauczyciela w Ostrowcu Świętokrzyskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski.
Parafia Matki Odkupiciela w Ostrowcu Świętokrzyskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski. Parafia erygowana w 1988 z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mieści się na osiedlu Rosochy.
Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Pętkowicach – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu siennieńskiego diecezji radomskiej.
Parafia św. Rozalii w Podgórzu – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu siennieńskiego diecezji radomskiej.

Strony