Powiat ostrowiecki - Atrakcje

Strony

Zamek w Ćmielowie - niezachowany zamek we Ćmielowie w Małopolsce.
Krzemionki, znane także jako Krzemionki Opatowskie – rezerwat archeologiczny, chroniący zespół neolitycznych kopalni krzemienia pasiastego. Położony jest on pomiędzy wsiami Sudół i Magonie w powiecie ostrowieckim, w województwie świętokrzyskim, 5 km na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w Ostrowcu Świętokrzyskim, w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski.
Kolegiata św. Michała Archanioła w Ostrowcu – kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła ulokowany w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Podniesiony do godności kolegiaty 12 czerwca 2000.
Parafia pw. Świętej Zofii i Świętego Stanisława Kostki w Bodzechowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ostrowiec Świętokrzyski. Parafia erygowana w 1950 z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie.
Ostrowiec Świętokrzyski, Księcia Józefa Poniatowskiego 4
Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu – drewniany kościół wybudowany w Ostrowcu Świętokrzyskim w 1932 roku. Nazywany kościołem fabrycznym lub popularnie w Ostrowcu kościółkiem. Znajduje się pomiędzy ulicami Sandomierską a Poniatowskiego na Osiedlu Hutniczym.
Szewna, Plac księdza infułata Marcina Popiela 2
Parafia Świętego Mikołaja w Szewnej – parafia rzymskokatolicka w Szewnej (diecezja sandomierska, dekanat Szewna). Erygowana przed 1326 r. W XV w. parafia wymieniana jako przynależna do klucza kunowskiego dóbr biskupów krakowskich. W 1614 r. z parafii wydzielono parafię św.
Parafia Świętego Wojciecha w Mominie – parafia rzymskokatolicka w Mominie (diecezja sandomierska, dekanat Szewna). Erygowana w 1325 r., jednakże kościół istniał już w XI w. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie – jedna z 10 parafii rzymskokatolickich dekanatu siennieńskiego diecezji radomskiej.
Ćmielów, Ostrowiecka 36
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie - parafialny kościół rzymskokatolicki znajdujący się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Ożarów.
Rezerwat przyrody Wąwóz w Skałach – rezerwat przyrody nieożywionej w gminie Waśniów, w powiecie ostrowieckim, w województwie świętokrzyskim, na granicy z gminą Nowa Słupia i powiatem kieleckim. Powierzchnia: 3,18 ha Rok utworzenia: 1994

Strony