Powiat włoszczowski - Atrakcje

Strony

Parafia Świętej Małgorzaty w Moskorzewie – parafia rzymskokatolicka w Moskorzewie (diecezja kielecka, dekanat szczekociński). Erygowana w 1334. Mieści się pod numerem 182. Duszpasterstwo w niej prowadzą księża diecezjalni.
Oleszno, Kielecka 6
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Olesznie – parafia rzymskokatolicka w Olesznie. Erygowana w 1643 roku. Należy do dekanatu włoszczowskiego diecezji kieleckiej.
Secemin, Kościelna 3
Kościół świętej Katarzyny i świętego Jana Apostoła w Seceminie – rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Secemin, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu koniecpolskiego diecezji kieleckiej.
Kurzelów, Henryka Sienkiewicza 3
Kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP ufundowana około 1360 roku z inicjatywy arcybiskupa Jarosława Bogoria Skotnickiego; zastosowane ciekawe rozwiązanie architektoniczne (sklepienie opiera się na jednym filarze); gotycka chrzcielnica z 1414; obok kościoła drewniana dzwonnica z przełomu XVII i XVIII wieku.
Krasocin, KsiędzaTeodora Urbańskiego 5
Kościół parafialny pw. św. Doroty i św. Tekli w Krasocinie - kościół budowany w latach 1853-1856. Pod względem architektonicznym jest to przykład bardzo opóźnionego i uproszczonego klasycyzmu.
Ruiny kościoła na górze św. Michała, wykazują podobieństwo do późnogotyckich prowincjonalnych kościołów malopolskich, głównie tych budowanych pod koniec XVI w.
Czarnca, Stefana Czarnieckiego 26
Kościół wczesnobarokowy pw.
Włoszczowa, Partyzantów 3
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włoszczowie – kościół z XVII wieku, rozbudowany w XIX.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bebelnie - drewniany kościół o konstrukcji zrębowej, ufundowany przez Antoniego i Karola Bystrzonowskich i wzniesiony w 1745 roku. Został rozbudowany w roku 1901. Jest to budowla jednonawowa.
Kaplica św. Anny w Kurzelowie – drewniana kaplica cmentarna znajdująca się na cmentarzu parafialnym w Kurzelowie.
Murowany wiatrak holenderski , zbudowany ok. 1920 roku. Znajduje się na miejscu starszego wiatraka drewnianego, wybudowanego u schyłku XIX wieku.

Strony