Powiat konecki - Atrakcje

Strony

Modliszewice, Piotrkowska 28
Dwór obronny w Modliszewicach – częściowo zrujnowany renesansowy dwór obronny z XVI wieku, znajdujący się w centralnej części wsi Modliszewice w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim.
Ruiny zamku lub dworu z początku XVII w. w Fałkowie, stojące na wzniesieniu, otoczone fosą wypełnioną wodą. Zachowane mury pierwszego piętra z oknami i bramą wjazdową oraz piwnice. Do zamku prowadził drewniany most zwodzony.
Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej – sanktuarium położone w Czarnej w powiecie koneckim w województwie świętokrzyskim.
Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie – jedna z 8 parafii dekanatu czarneckiego. Erygowana 24 lipca 1958 roku przez bp. Jana Kantego Lorka.
Końskie, Księdza Józefa Granata 8
Kolegiata św. Mikołaja w Końskich - kościół późnogotycki wybudowany w latach 1492-1520 na miejscu kościoła romańskiego ufundowanego przez Iwo Odrowąża.
Fałków, Plac Kościelny 1
Kościół Świętej Trójcy w Fałkowie – kościół położony we wsi Fałków, którego patronem jest Trójca Święta oraz Matka Boża Szkaplerzna. Kościół zbudowano w 1920 r. na najwyżej położonym miejscu wsi. Ołtarz zwrócony jest ku wschodowi.
Jezioro Sielpińskie – sztuczny zbiornik wodny o powierzchni 57,41 ha położony w północno-zachodniej części województwa świętokrzyskiego między Kielcami (ok. 35 km) a Końskimi (ok. 10 km) w miejscowości Sielpia Wielka nad zalewem Czarnej Koneckiej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w dawnym mieście, obecnie wsi gminnej Radoszyce, w województwie świętokrzyskim. Należy do dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Muzeum Techniki w Maleńcu – muzeum położone w Maleńcu leżącym w powiecie koneckim. Mieści się w zespole budynków fabrycznych dawnej walcowni i gwoździarni. Placówka jest jednostką organizacyjną powiatu koneckiego.
Parafia św. Barbary w Krasnej - parafia rzymskokatolicka usytuowana w Krasnej. Należy do dekanatu czarneckiego, który należy z kolei do diecezji radomskiej.
Rezerwat przyrody Piekiełko Szkuckie – rezerwat przyrody nieożywionej na terenie Konecko-Łopuszańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w gminie Ruda Maleniecka, w powiecie koneckim, w województwie świętokrzyskim Powierzchnia: 2,5 ha Rok utworzenia: 1995
Rezerwat przyrody Gagaty Sołtykowskie – rezerwat przyrody nieożywionej w gminie Stąporków, w powiecie koneckim, w województwie świętokrzyskim o powierzchni 13,33 ha. Utworzony 25 lipca 1997 roku. Numer ewidencyjny WKP: 063.
Rezerwat przyrody Górna Krasna – faunistyczny i florystyczny rezerwat przyrody w województwie świętokrzyskim, na terenie gmin: Mniów i Zagnańsk (powiat kielecki) oraz gminy Stąporków (powiat konecki). Powierzchnia: 413 ha
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy – jedna z 11 parafii rzymskokatolickich dekanatu radoszyckiego diecezji radomskiej.
Rezerwat przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem – rezerwat przyrody nieożywionej na terenie Konecko-Łopuszańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w gminie Stąporków, w powiecie koneckim, w północnej części województwa świętokrzyskiego, w pobliżu miejscowości Niekłań Wielki.
Parafia Świętego Rafała Kalinowskiego w Dziebałtowie – rzymskokatolicka parafia w Nowym Dziebałtowie, należąca do dekanatu koneckiego w diecezji radomskiej.

Strony