Kielce - Kościoły

Strony

Kielce, Plac Najświętszej Maryi Panny 3
Kielce, Jana Pawła II 7
Kościół Świętej Trójcy – zabytkowy, murowany, jednonawowy kościół mieszczący się w centrum Kielc na ulicy Jana Pawła II nieopodal katedry. Koło kościoła przechodzi czerwony szlak miejski prowadzący przez zabytkowe i ciekawe turystycznie miejsca miasta Kielce.
Kielce, Henryka Sienkiewicza 1
Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy, zwany niekiedy ewangelickim – zabytkowy kościół przy głównym deptaku miejskim – ulicy Henryka Sienkiewicza w Kielcach.
Kielce, Północna 4
Kościół NMP Matki Kościoła w Kielcach – świątynia katolicka w północno-wschodniej części Kielc, wzniesiona w latach 1983 - 1992, z inicjatywy i pod kierownictwem ówczesnego proboszcza ks.
Kielce, Chęcińska
Kościół Garnizonowy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – dawna cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Mikołaja znajdująca się blisko centrum Kielc między ulicami Karczówkowską i Chęcińską.
Kielce, 1 Maja 57
Telefon: +48 41 366 00 92
Kościół Św. Krzyża w Kielcach – kościół w diecezji kieleckiej, wznoszony w latach 1903-1963. Kościół parafialny parafii Świętego Krzyża w Kielcach.
Kielce, Podklasztorna
Kościół Świętego Karola Boromeusza w Kielcach – kościół rektorski znajdujący się w Kielcach, na wzgórzu Karczówka, na południowy zachód od centrum miasta. Mieści się na terenie parafii św. Wincentego Pallottiego.
Kielce, Plac Świętego Wojciecha 1
Kościół Świętego Wojciecha – pochodzący z XVIII wieku kościół w Kielcach mieszczący się niedaleko centrum miasta, między ulicami IX Wieków Kielc i Bodzentyńską. Przez plac św. Wojciecha przechodzi czerwony szlak miejski prowadzący przez zabytkowe i ciekawe turystycznie miejsca miasta Kielce.
Kielce, Bodzentyńska 46
Telefon: +48 41 366 43 83
Cerkiew pod wezwaniem św. Mikołaja w Kielcach – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kraków diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kielce, Białogon, Fabryczna 1
Kościół Przemienienia Pańskiego w Kielcach - Białogonie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kielcach, w dzielnicy Białogon. Należy do dekanatu Kielce-Zachód. Mieści się przy ulicy Fabrycznej.
Kielce, Księcia Mieszka I 48
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1982. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Stanowi diecezjalne sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mieści się przy ulicy Mieszka I, na osiedlu Czarnów.
Kielce, Radostowa 4
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach – kielecka rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Kielce-Śródmieście.
Kielce, Kazimierza Wielkiego 79
Parafia Błogosławionego Jerzego Matulewicza w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1991. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Kazimierza Wielkiego.
Kielce, Batalionów Chłopskich 165
Parafia Matki Bożej Częstochowskie w Kielcach-Niewachlowie – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1986. Jest obsługiwana przez księży Salezjanów. Mieści się przy ulicy Batalionów Chłopskich.
Kielce, Sukowska 18
Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach-Dyminach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Południe diecezji kieleckiej. Założona w 1988. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Sukowskiej, na Dyminach.
Kielce, Urzędnicza 79
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Założona w 1939. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Urzędniczej.
Kielce, Szwedzka 2
Parafia pw. św. Stanisława BM w Kielcach – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Kielce-Południe.
Kielce, Kazimierza Smolaka 11
Parafia Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Zachód diecezji kieleckiej. Jest obsługiwana przez księży Józefitów (Oblatów Świętego Józefa).
Kielce, Oboźna 5
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Kielcach-Podhalu – parafia rzymskokatolicka w Kielcach. Należy do dekanatu Kielce-Południe diecezji kieleckiej. Założona w 1982. Jest obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Oboźnej.
Kielce, Małopolska 6
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna „Ogród Oliwny” w Kielcach – zbór metodystyczny działający w Kielcach, należący do okręgu wschodniego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 10:00.

Strony