Park Miniatur Ogrodzieniec

0

Park Miniatur w Ogrodzieńcu – park znajdujący się przy ruinach Zamku Ogrodzienieckiego we wsi Podzamcze k. Ogrodzieńca. Park zawiera makiety w skali 1:25 wszystkich zamków i warowni położonych na Szlaku Orlich Gniazd, m.in.:

  1. Zamek Lipowiec w Babicach
  2. Zamek w Pieskowej Skale
  3. Warownia w Morsku zwana Zamek „Bąkowiec”
  4. Zamek w Ojcowie
  5. Zamek Bobolice

Makiety zamków i warowni odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną a samo wykonanie makiet poprzedziły wielomiesięczne poszukiwania i opracowywanie dokumentacji historycznej. Obiekty, które są prezentowane w Parku Miniatur zostały umieszczone w otwartej przestrzeni, ponieważ oprócz samych budowli odtworzono także interesujące ukształtowanie Jury – malownicze doliny i kaniony o spadzistych stokach oraz urwiste skalne ściany, na których usadowione są zamki.

W Parku Miniatur można zobaczyć także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m.in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę. Prezentowane machiny zostały wykonane w skali 1:1 dzięki czemu pomogą przybliżyć sposoby prowadzenia walk zbrojnych z XIV, XV i XVI w.

Park Miniatur Ogrodzieniec - to miejsce nie posiada jeszcze przewodnika. Jeśli znasz to miejsce, to tutaj możesz napisać przewodnik.