Neon Muzeum - muzeum w Warszawie zajmujące się dokumentacją i ochroną polskich reklam świetlnych powstałych w okresie po II wojnie światowej. Jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych muzeów neonów na świecie.
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy (Centrum Promocji Kultury, CPK) - samorządowa instytucja kultury finansowana ze stołecznego budżetu. Zajmuje się organizacją wydarzeń o charakterze kulturalnym. Koordynuje również lokalne przedsięwzięcia artystyczne.
Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Pragi – muzeum w Warszawie poświęcone Pradze – prawobrzeżnej części miasta – i jej dziedzictwu.
Formalnie Muzeum Warszawskiej Pragi zostało powołane uchwałą Rady Warszawy w 2006 i jest oddziałem Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.
Centrum Nauki Kopernik – centrum nauki założone w 2005 w Warszawie, którego celem jest promowanie i popularyzacja nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie – muzeum założone w 1973 roku w Warszawie. Jest jedynym w Polsce posiadającym wyłącznie zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii.
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej - muzeum kościelne w Warszawie prezentujące zbiory sztuki sakralnej. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 20 tysięcy eksponatów w tym: malarstwo, grafiki, rzeźby, tkaniny, numizmaty, medalierstwo, złotnictwo.
Czuły Barbarzyńca – warszawska kawiarnia literacka, ulokowana na Powiślu opodal Biblioteki Uniwersyteckiej. Pierwsza w Warszawie kawiarnia z książkami.
Teatr Rampa – teatr w Warszawie, w dzielnicy Targówek.
Siedziba teatru mieści się przy ul. Kołowej 20 w Warszawie, na terenie Parku im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha"
Zamek Ostrogskich w Warszawie (pałac Gnińskich, pałac Zamoyskich, pałac Ordynacki) – pałac mieszczący się w Warszawie przy ul. Tamka 41 na Powiślu. Zamek jest siedzibą Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – teatr otwarty 29 stycznia 1913 z inicjatywy Arnolda Szyfmana jako jego prywatne przedsięwzięcie. Pierwszym przedstawieniem w nowo wybudowanym gmachu przy ulicy Karasia był Irydion Krasińskiego.
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie – muzeum w Warszawie, prezentujące zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski, zlokalizowane przy Al. Jerozolimskich 3.
Muzeum gromadzi, opracowuje naukowo, bada i eksponuje przedmioty o charakterze wojskowo-historycznym.
Biblioteka Ordynacji Krasińskich w Warszawie istniała w latach 1844-1944. Jej twórcą był hr. Wincenty Krasiński, który od początku XIX wieku gromadził zbiory artystyczne, muzealne i biblioteczne.
Zamek Królewski w Warszawie – barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.
Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu).