Warszawa - Rozrywka

Strony

Zamek Królewski w Warszawie – barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu).
Cytadela Warszawska – twierdza w Warszawie. Po upadku powstania listopadowego twierdza była punktem kontrolno-pacyfikacyjnym na całą Warszawę, będącą ośrodkiem polskiego ruchu niepodległościowego.
Warszawa, Śródmieście, Aleje Ujazdowskie 6
Zamek Ujazdowski w Warszawie – zamek królewski w Warszawie, w Śródmieściu, na Ujazdowie, przy Trakcie Królewskim. Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej.
Zamek Ostrogskich w Warszawie (pałac Gnińskich, pałac Zamoyskich, pałac Ordynacki) – pałac mieszczący się w Warszawie przy ul. Tamka 41 na Powiślu. Zamek jest siedzibą Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3
Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW) – muzeum sztuki w Warszawie, założone w 1862 jako Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie, narodowa instytucja kultury; jedno z największych muzeów w Polsce i największe w Warszawie.
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) – biblioteka utworzona przy Uniwersytecie Warszawskim w 1817 roku.
Warszawa, Aleja Szucha 25
Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939–1945 – muzeum mieszczące się w dawnej siedzibie Gestapo w alei J.Ch. Szucha 25, filia Muzeum Więzienia Pawiak będącego oddziałem Muzeum Niepodległości. Muzeum jest jednym z najlepiej zachowanych miejsc hitlerowskiej kaźni Polaków w Warszawie .
Park Znicza – park w Warszawie, na Grochowie w dzielnicy Praga Południe, o powierzchni około 1,8 hektara.
Warszawa, Adama Próchnika 8a
Północne Centrum Sztuki - Teatr Komedia - warszawski teatr, działający od 1954 roku, wystawiający głównie lekkie komedie, farsy i spektakle muzyczne. Siedziba teatru mieści się przy ulicy Słowackiego 19a w Warszawie. Dyrektorem teatru jest Tomasz Dutkiewicz.
Warszawa, Powsińska 13
Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej – oddział Muzeum Wojska Polskiego, mieszczący się w Forcie IX Czerniaków w Warszawie przy ul. Powsińskiej 13, w dzielnicy Mokotów na Sadybie.
Warszawa, Plac Bankowy 1
Muzeum Kolekcji Jana Pawła II zbioru państwa Zbigniewa Karola (1919-1998) i Janiny (1928) Porczyńskich w Warszawie założone zostało w 1986 r. Kolekcję państwo Porczyńscy gromadzili od roku 1981. W Warszawie obrazy zostały pokazane po raz pierwszy w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej 5 listopada 1987.
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 8
Park Ujazdowski w Warszawie – park miejski w Warszawie, znajduje się pomiędzy Trasą Łazienkowską a ulicą Piękną. Powstał w 1893 r. według projektu inż. Franciszka Szaniora. Atrakcjami parku są: staw według projektu Williama Heerleina Lindleya oraz wodospad według planów Alfonsa Grotowskiego.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 3
Telefon: +48226295271
Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie – muzeum w Warszawie, prezentujące zbiory poświęcone historii wojskowości oraz historii Polski, zlokalizowane przy Al. Jerozolimskich 3. Muzeum gromadzi, opracowuje naukowo, bada i eksponuje przedmioty o charakterze wojskowo-historycznym.
Warszawa, Plac Defilad 1
Muzeum Techniki w Warszawie – muzeum historii techniki działające w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki przy placu Defilad 1.
Warszawa, Freta 16
Telefon: 22 831 80 92
Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego – muzeum znajdujące się w Warszawie przy ul. Freta 16.
Warszawa, Rybaki 2
Baszta Mostowa w Warszawie - budynek mieszczący się przy ulicy Boleść 2, wzniesiony przez Annę Jagiellonkę pod koniec XVI wieku. W latach 1580 - 1632 służył jako brama wjazdowa na most króla Zygmunta Augusta. Dziś mieści się tam Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej i teatr Stara ProchOFFnia.
Warszawa, Okólnik 9/9a
Biblioteka Ordynacji Krasińskich w Warszawie istniała w latach 1844-1944. Jej twórcą był hr. Wincenty Krasiński, który od początku XIX wieku gromadził zbiory artystyczne, muzealne i biblioteczne.
Warszawa, Solec 24b
Telefon: +48 22 629 67 24
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie – muzeum założone w 1973 roku w Warszawie. Jest jedynym w Polsce posiadającym wyłącznie zbiory poświęcone kulturom krajów Azji, Oceanii oraz Australii.
Park Morskie Oko – park znajdujący się na starym Mokotowie. Zaczyna się przy ulicy Puławskiej kończy przy ulicy Belwederskiej. Znajduje się tam Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, które mieści się w Pałacu Szustra. Niżej znajduje się grobowiec rodziny Szustrów.
Warszawa, pl. Defilad 1
Muzeum Ewolucji Polskiej Akademii Nauk w Warszawie – muzeum poświęcone ewolucji, które swoją siedzibę ma w salach Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1, a opiekę nad nim sprawuje Instytut Paleobiologii PAN.

Strony