Lublin - Technika

Lublin, Plac Władysława Łokietka
Brama Krakowska - XIV-wieczna brama strzegąca dostępu do Starego Miasta w Lublinie, historyczny symbol grodu. Pozostałość murów obronnych z XIV wieku; zbudowana w stylu gotyckim, w XVIII wieku nadano jej rys barokowy.
Wieża ciśnień na placu Wolności – nie istniejąca obecnie neogotycka wieża ciśnień na placu Wolności (dawniej Bernardyńskim) w Lublinie, wybudowana w latach 1897-1899, zniszczona w 1944 i ostatecznie rozebrana w 1946 roku.
Lublin, Bernardyńska 15
Browar Nr 2 w Lublinie - zabytkowy browar w Lublinie założony w 1846 roku przez Karola Rudolfa Vettera na miejscu dawnego klasztoru reformatów. Właścicielem obiektu jest Skarb Państwa, nieruchomość dzierżawi spółka Perła - Browary Lubelskie S.A.
Lublin, Bernardyńska 15
Kościół św. Kazimierza w Lublinie – barokowy kościół klasztorny reformatów w Lublinie. Świątynia znajdowała się przy dzisiejszej ul. Bernardyńskiej.
Lublin, Aleje Racławickie 42
Wieża ciśnień przy Alejach Racławickich – wieża ciśnień znajdująca się przy Al. Racławickich 42 w Lublinie, wybudowana przez amerykańską firmę budowlaną Ulen & Company w 1926 roku. Firma ta związana była również z budową wodociągów m.in. w Radomiu, Piotrkowie i Częstochowie.
Lublin, Działkowa 45
Młyn Krauzego – pierwszy młyn w Lublinie, powstały w 1881 roku. Jego historia sięga roku 1532, kiedy Zygmunt Stary nadał przywilej na budowę królewskiej papierni. Młyn (papiernia) wybudowany został w pobliżu Traktu Litewskiego, nieopodal karczmy „Budzyń”. Właścicielem zakładu był Jan Fajfer.
Lublin, Kunickiego 106
Perła Browary Lubelskie S.A. - Browar Nr 1 w Lublinie - browar przemysłowy w Lublinie należący do spółki Perła - Browary Lubelskie S.A.
Lublin, Zamojska
Most na Bystrzycy w Lublinie – jeden z pierwszych żelbetonowych mostów w południowo-wschodniej Polsce. Wpisany do rejestru zabytków pod numerem A/956 z 31.12.1987. Znajduje się na przedłużeniu ul. Zamojskiej.