Kościół św. Jakuba - Atrakcje

0

Strony

Kościół pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Simoradzu – zabytkowy, murowany gotycki kościół parafialny parafii św. Jakuba Apostoła w centrum Simoradza, wybudowany ok. XV wieku, rozbudowana w 1842, kilkukrotnie remontowany w XX wieku.
Skoczów, Z. Kossak-Szatkowskiej
Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy w Skoczowie – kościół parafialny Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Należy do diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.
Cmentarz żydowski w Wilamowicach – powstał w 1891 roku jako miejsce pochówku Żydów z pobliskiego Skoczowa. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z roku założenia nekropolii i kryje szczątki Perel Zabarski. Cmentarz ma powierzchnię 1 ha i zachowało się na nim około 20 nagrobków.
Wilamowice, Iskrzyczyńska 12
Skoczów, Kościelna 10
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skoczowie, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej.
Skoczów, Szpitalna 2
Kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Skoczowie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Skoczowie, w powiecie cieszyńskim, w województwie śląskim. Należy do dekanatu Skoczów diecezji bielsko-żywieckiej.
Zamek w Skoczowie – gród a następnie zamek istniejący od XIV do XX wieku w Skoczowie, ostatecznie rozebrany w 1938. Początkowo własność piastowskich książąt cieszyńskich (z przerwą w latach 1573/77-1594), a po ich wymarciu Habsburgów.
Skarpa Wiślicka – leśny, częściowy rezerwat przyrody we wsi Wiślica w gminie Skoczów, na północnym skraju Pogórza Cieszyńskiego. Utworzony zarządzeniem Ministra Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 12.11.1996 r. (Monitor Polski nr 75 z 1996 r.) zajmuje powierzchnię 24,17 ha.
Skoczów, Adama Mickiewicza
Synagoga w Skoczowie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Skoczowie na rogu obecnych ulic Adama Mickiewicza i Cieszyńskiej. Synagoga została zbudowana w 1853 roku. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 roku, hitlerowcy zburzyli synagogę. Po zakończeniu wojny nie została odbudowana.

Strony