Gmina Pionki

0

Gmina Pionki - gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie radomskm.

Warto zobaczyć

Zalew Siczki (inaczej Siczki Górne) - zalew na rzece Gzówka, w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim, w gminie Jedlnia-Letnisko (15 km na północny wschód od Radomia). Powstał w 1976. Otaczają go lasy od 1982 tworzące rezerwat przyrody Jedlnia.
Rezerwat przyrody Załamanek – rezerwat przyrody leśny, częściowy o powierzchni 78,97 ha, utworzony w 1982 roku, położony w środku kompleksu Puszczy Kozienickiej wzdłuż drogi 737 Radom - Kozienice po jej północnej stronie, 2,5 km od Pionek.
Rezerwat przyrody Jedlnia – rezerwat przyrody położony w powiecie radomskim(województwo mazowieckie), po obu stronach szosy Radom - Kozienice w odległości 12 km od Radomia.
Rezerwat przyrody Brzeźniczka – rezerwat przyrody leśny, częściowy (pow. 122,48 ha), utworzony w 1980 r. Leży nad Zagożdżonką, przy ujściu rzeki Brzeźniczki, 4 km na północny wschód od miasta Pionki na terenie Puszczy Kozienickiej.
Sucha, Sucha Poduchowna 2
Parafia św. Idziego w Suchej – rzymskokatolicka parafia w Suchej, należąca do dekanatu pionkowskiego w diecezji radomskiej.
Rezerwat przyrody Leniwa - rezerwat przyrody krajobrazowo-leśny, częściowy o powierzchni 26,89 ha, utworzony w 2000 roku. Położony jest w zachodniej części Puszczy Kozienickiej, 6 km na północ od drogi wojewódzkiej nr 737 Radom - Kozienice w pobliżu wsi Stoki.
Kościół pw. św. Mikołaja biskupa i św. Małgorzaty męczenniczki w Jedlni - kościół katolicki w Jedlni koło Radomia. Parafia należy do Dekanatu Pionkowskiego. Pierwotny drewniany kościół ufundowany przez Władysława Jagiełłę.