Gmina Pilchowice

0

Gmina Pilchowice - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie gliwickm.

Warto zobaczyć

Żernica, Leopolda Miki 3
Kościół Św. Michała Archanioła w Żernicy – rzymskokatolicka drewniana świątynia położona w Żernicy, w powiecie gliwickim, w województwie śląskim. Należy do parafii św. Michała Archanioła w Żernicy w dekanacie Gliwice-Ostropa w diecezji gliwickiej.
Wilcza, Karola Miarki 121
Kościół św. Mikołaja w Wilczej - zabytkowy, drewniany kościół znajdujący się w Wilczej, w gminie Pilchowice w powiecie gliwickim w województwie śląskim. Jest kościołem parafialnym parafii św. Mikołaja w Wilczy w dekanacie Knurów w archidiecezji katowickiej.
Wilcza, Karola Miarki
Pałac w Wilczej – wybudowany w XIX w., w miejscowości Wilcza.
Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pilchowicach należy do diecezji gliwickiej (dekanat Gliwice-Ostropa).
Pilchowice, Damrota 6
Telefon: +48 32 235 65 21
Stanica, Gliwicka 16
Kościół św. Marcina w Stanicy − zabytkowa murowana świątynia rzymsko-katolicka w Stanicy w województwie śląskim. Właścicielem kościoła jest parafia w Stanicy.
Pilchowice – nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa w Pilchowicach, zlokalizowana w kilometrze 32,8 linii kolejowej Bytom Karb Wąskotorowy - Markowice Raciborskie Wąskotorowe Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.
Nieborowice – nieczynna wąskotorowa stacja kolejowa w Nieborowicach zlokalizowana w kilometrze 28,4 linii kolejowej Bytom Karb Wąskotorowy - Markowice Raciborskie Wąskotorowe.