Gmina Sośnicowice

0

Gmina Sośnicowice - gmina miejsko-wiejska w województwie śląskim, w powiecie gliwickm.

Warto zobaczyć

Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej - zabytkowy, drewniany kościół katolicki znajdujący się w Sierakowicach w powiecie gliwickim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym parafii Trójcy Świętej w Rachowicach w dekanacie Pławniowice w diecezji gliwickiej.
Pałac w Sośnicowicach − pałac znajdujący się przy ulicy Kozielskiej w Sośnicowicach, w województwie śląskim.
Parafia św. Bartłomieja w Smolnicy − parafia rzymskokatolicka w metropolii katowickiej, diecezji gliwickiej, dekanacie Gliwice-Ostropa. Patronem parafii i kościoła filialnego jest św. Bartłomiej.
Kościół św. Jakuba w Sośnicowicach − zabytkowa murowana świątynia rzymsko-katolicka w Sośnicowicach w województwie śląskim.
Kościół św. Trójcy w Rachowicach - zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Rachowicach w powiecie gliwickim w województwie śląskim. Jest kościołem parafialnym w dekanacie Pławniowice w diecezji gliwickiej.
Smolnica, Wiejska 72
Kościół cmentarny pw. św. Bartłomieja – zabytkowy, drewniany kościół katolicki znajdujący się na cmentarzu parafialnym w Smolnicy w powiecie gliwickim w województwie śląskim. Jest kościołem parafii św. Bartłomieja w Smolnicy w dekanacie Gliwice-Ostropa w diecezji gliwickiej.