Gmina Łochów

0

Gmina Łochów - gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie węgrowskm.

Warto zobaczyć

Łochów, Marii Konopnickiej 1
Rezerwat Przyrody Jegiel - rezerwat przyrody utworzony na terenie gminy Łochów, leśnictwa Jerzyska, nadleśnictwa Łochów, na południe od miejscowości Szumin. Rezerwat znajduje się w granicach Nadburzańskiego Parku Krajobrazowego.
Kościół Miłosierdzia Bożego w Łochowie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie i dekanatu Łochów diecezji drohiczyńskiej. Kościół mieści się niedaleko zespołu pałacowo-parkowego.
Rezerwat Przyrody Wilcze Błota - rezerwat przyrody utworzony w 1996 r. na terenie gminy Łochów w powiecie węgrowskim. Rezerwat znajduje się na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.
Kamionna, Józefa Piłsudskiego 25
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnej – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej w Dekanacie Łochów. Mieści się przy ulicy Piłsudskiego, pod numerem 25. Parafię prowadzą księża diecezjalni.
Szkolne Muzeum Gwizdka w Gwizdałach – muzeum położone we wsi Gwizdały (powiat węgrowski). Placówka ma swą siedzibę w tutejszym Zespole Szkół.
Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie – rzymskokatolicka parafia położona w diecezji drohiczyńskiej. Jest najstarszą parafią w mieście.