Czarnogóra - Przyroda

0
Czarnogóra (niem. Schwarze Berg) – szczyt w środkowej części Gór Kruczych, pomiędzy Anielską Górą na północy, a Kierzem na południu, o wysokości 621 m n.p.m.
Kierz (niem. Die Kierze) – dwuwierzchołkowy szczyt w środkowej części Gór Kruczych, pomiędzy Czarnogórą na północy, a Miejską Górką na południu, o wysokości 662 i 650 m n.p.m. Wyższa jest kulminacja zachodnia.
Pustelnia (niem. Einsiedelberg) – szczyt w środkowej części Gór Kruczych o wysokości 683 m n.p.m., który stanowi najwyższą kulminację w tej części Gór Kruczych. Wznosi się na zachodniej krawędzi Gór Kruczych, stromo opadając do doliny Bobru pomiędzy Lubawką a Błażkową.
Anielska Góra (niem. Angenelliberg) - szczyt w północnej części Gór Kruczych, pomiędzy Długoszem na północy, a Czarnogórą na południu, o wysokości 651 m n.p.m.
Święta Góra (701 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w Górach Kruczych.
Przełęcz Pośródka – przełęcz na wysokości 605 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kruczych.
Skowroniec (niem. Lerchenberg, 581 m n.p.m.) - szczyt w północno-zachodniej części Gór Kruczych, w Sudetach Środkowych. Leży na zakończeniu bocznego grzbieciku, odchodzącego ku zachodowi od Anielskiej Góry. Zamyka od wschodu krótki przełom Bobru, w którym znajdują się zabudowania wsi Błażkowa.
Sołtysia (niem. Scholzenberg, 640 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kruczych.
Przełęcz Ulanowicka – przełęcz na wysokości 535 m n.p.m. w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kruczych.