Strużnica

0

Strużnica - wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Mysłakowice.

Warto zobaczyć

Starościńskie Skały –(Skały Marianny) (niem. Mariannenfels) wzniesienie (718 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Rudaw Janowickch, w Górach Strużnickich
Pieklisko (niem. St.Br. Ehem Schmiede) – skały w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w Górach Strużnickich ,w grupie Strużnickich Skał.
Diabelski Kościół (niem. Teufelskirche) – skały w Strużnickich Skałach w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w Górach Strużnickich.
Starościńskie Skały – grupa form skalnych w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w paśmie Rudaw Janowickich w Górach Strużnickich, na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego.
Królestwo skalne w Sudetach – Strużnickie Skały – w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Zachodnich, Rudawach Janowickich, w Górach Strużnickich. Rozrzucone w masywach Lwiej Góry, Świniej Góry oraz bezimiennego wzniesienia z Fajką.
Świnia Góra (751 m n.p.m.) (niem. Saukamm) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich w Górach Strużnickich.
Mężykowa (niem. Kittner Berg, 543 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich, w obrębie Wzgórz Karpnickich.
Rozdroże pod Bielcem na wysokości 779 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, Sudetach Zachodnich, Rudawach Janowickich, Górach Strużnickich .
Dzicza Góra (niem. Sauberg) – drugi po Skalniku pod względem wysokości (881 m n.p.m.) szczyt w Rudawach Janowickich.
Góry Strużnickie (niem. Fisch-bacher) – niewielkie pasmo górskie, a raczej grzbiet górski, w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w północno-zachodniej części Rudaw Janowickich.