Karpniki

0

Karpniki - wieś sołecka w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Mysłakowice.

Warto zobaczyć

Karpniki, Łąkowa 1
Zamek w Karpnikach (niem. Vischbach, Fischbach) - zamek położony w miejscowości Karpniki w województwie dolnośląskim.
Karpniki, Stawowa 45
Pałac Dębowy w Karpnikach – pałac położony jest poza granicami wsi Karpniki, u podnóża Gór Sokolich.
Zamek Sokolec – wybudowany w XIV-XV w. na Krzyżnej Górze koło Karpnik.
Browarówka (niem. Brauer Berg), 510 m n.p.m. – jeden z sześciu szczytów Gór Sokolich w Rudawach Janowickich, położony najdalej ku południowemu zachodowi. Zbudowana z granitu karkonoskiego z żyłami aplitów. Na szczycie i zboczach duże nagromadzenie skałek i bloków skalnych.
Sokolik (niem. Forst Berg lub Forstberg, 622 i 642 m n.p.m.) – drugi co do wysokości szczyt w Sokolich Górach, w Rudawach Janowickich.
Krzyżna Góra (niem. Falker Bge. - Kreuzberg), 654 m n.p.m. - jeden z dwóch najbardziej znanych wierzchołków Gór Sokolich (drugi, bardziej znany to Sokolik (642 m n.p.m.), w północno-zachodniej części Rudaw Janowickich).
Schronisko PTTK "Szwajcarka" – górskie schronisko w Sudetach Zachodnich, w Górach Sokolich (Rudawy Janowickie), w woj. dolnośląskim.
Przełęcz Karpnicka – przełęcz na wysokości 475 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Rudawach Janowickich. Przełęcz położona jest w Rudawskim Parku Krajobrazowym, w północno-zachodniej części Rudaw Janowickich, około 1,5 km na północny wschód od centrum Karpnik.