Pałac Ślubów - Atrakcje

0

Strony

Tarnów, Gumniska, Sanguszków 28
Tarnów, Kołłątaja 1
Ulica Bernardyńska − ulica w centrum Tarnowa, stanowiąca część południowej „obwodnicy” Starówki. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu z ulicami Targową i Najświętszej Marii Panny będąc przedłużeniem ulicy Bema.
Tarnów, Bernardyńska 24a
Dawny kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Śnieżnej ojców bernardynów znajdował się w Tarnowie, u zbiegu dzisiejszych ulic Bernardyńskiej i Szerokiej. Zbudowany został w drugiej połowie XV w.
Tarnów, Bernardyńska 13
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – zabytkowy, barokowy kościół konwentualny bernardynów, znajdujący się w Tarnowie przy ul. Bernardyńskiej 13.
Tarnów, Lwowska 102
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Tarnów Wschód. Proboszczowie: 1949–1992: Stefan Dobrzański 1992–2000: Stanisław Mlyczyński 2000–2007: Stanisław Sojka 2007-2012: Antoni Bielak od 2012: Adam Kardyś
Tarnów, Konarskiego
Stary Cmentarz w Tarnowie (zwany także zabłockim) założony w 1784 roku (data przypuszczalna). Najwcześniejszy ustalony pochówek przypada na rok 1788. Otoczony murem o falistej linii cmentarz znajduje się pomiędzy ulicami Konarskiego i Tuchowską, od zachodu ograniczony jest korytem potoku Wątok.
Tarnów, Najświętszej Marii Panny 1
Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej – zabytkowy drewniany gotycki kościół, stojący przy zbiegu ulic Narutowicza i Najświętszej Panny Marii w Tarnowie, nad potokiem Wątok.
Pomnik Ofiar Wojny i Faszyzmu – pomnik zlokalizowany przed Starym Cmentarzem przy ul. Narutowicza w Tarnowie, odsłonięty 19 czerwca 1966 roku w 26 rocznicę pierwszego transportu więźniów do Oświęcimia. Projektantami i realizatorami są: Bogdana Drwal i Anatol Drwal.
Nowa Synagoga w Tarnowie – nieistniejąca obecnie, największa synagoga znajdująca się w Tarnowie, na rogu ulic Nowej i Ludwika Waryńskiego.
Tarnów, Świętej Anny 7
Synagoga Tempel w Tarnowie − monumentalny gmach synagogi wzniesiony przez Żydów postępowych przy ulicy Św. Anny 7. Podczas II wojny światowej, w listopadzie 1939 roku hitlerowcy spalili synagogę. Obecnie po synagodze pozostał tylko pusty plac.

Strony