Gmina Trzcianka

0

Gmina Trzcianka - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckm.

Warto zobaczyć

Wygoda - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego. Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 5,73 ha do 6,2 ha. Zwierciadło wody położone jest na wysokości 78,1 m n.p.m..
Sarcze – jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w granicach administracyjnych miasta Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Stobnie została utworzona 3 kwietnia 1926. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1926-1927, poświęcony w 1927. Mieści się przy ulicy Pilskiej 11.
Straduń - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łomnicy – zabytkowy, neoromański kościół we wsi Łomnica, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance - zabytkowy kościół, należący do parafii rzymskokatolickiej pod tym samym wezwaniem, wzniesiony w latach 1914-1915 w stylu neobarokowym, usytuowany w centrum Trzcianki.
Park pałacowy w Trzciance – park z pierwszej połowy XVIII wieku, zlokalizowany około 2 km na południe od centrum Trzcianki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Moczytko - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego. Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 7,2 ha do 11 ha Zwierciadło wody położone jest na wysokości 76,9 m n.p.m. lub 77,0 m n.p.m..
Kościół Wszystkich Świętych w Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny, zlokalizowany w Białej (gmina Trzcianka).
Długie Jezioro - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. czarnkowsko-trzcianeckim, w granicach administracyjnych miasta Trzcianka, leżące na terenie Pojezierza Wałeckiego.