Gmina Czarnków

0

Gmina Czarnków - gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckm.

Warto zobaczyć

Zamek w Goraju – zamek z XIX wieku znajdujący się w Goraju w województwie wielkopolskim.
Parafia św. Franciszka Ksawerego w Kuźnicy Czarnkowskiej - parafia rzymskokatolicka we wsi Kuźnica Czarnkowska. Została utworzona 1 kwietnia 1932. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana jest przez ojców Saletynów.
Rezerwat przyrody Źródliska Flinty - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Czarnków, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 44,83 ha. Został utworzony w 1998 roku w celu ochrony obszaru wód, łąk i lasów wokół źródliska rzeki Flinty.
Kościół św. Antoniego Padewskiego – katolicki kościół filialny zlokalizowany w Hucie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim, przy ul. Poznańskiej 11. Należy do parafii św. Andrzeja Boboli w Gębicach.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Jędrzejewie została utworzona 8 grudnia 1958. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1905 roku w stylu neogotyckim. Mieści się pod numerem 58.
Kościół św. Jana z Dukli w Gębiczynie - katolicki kościół filialny zlokalizowany we wsi Gębiczyn, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Należy do parafii św. Andrzeja Boboli w Gębicach.
Park pałacowy w Kuźnicy Czarnkowskiej – zabytkowy park, położony we wsi Kuźnica Czarnkowska, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Rezerwat przyrody Czapliniec Kuźnicki - były faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Czarnków, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (województwo wielkopolskie). Miał powierzchnię 5,45 ha. Został utworzony w 1988 roku w celu ochrony kolonii lęgowej czapli siwej (Ardea cinerea).