Gmina Oleszyce

0

Gmina Oleszyce - gmina miejsko-wiejska w powiecie lubaczowskim, w województwie podkarpackim.

Warto zobaczyć

Oleszyce, Jana III Sobieskiego
Cerkiew św. Onufrego w Oleszycach – parafialna cerkiew greckokatolicka w Oleszycach.
Cerkiew Opieki NMP w Starych Oleszycach (murowana) - parafialna cerkiew greckokatolicka w Starych Oleszycach. Zbudowana w 1913 na planie krzyża greckiego z kopułą. Wnętrze zdobi cenna polichromia. W latach 1947 - 1989 służyła jako magazyn.
Ratusz w Oleszycach – zabytkowa siedziba Urzędu Miasta i Gminy w Oleszycach, w województwie podkarpackim. Mieści się pośrodku Rynku.
Oleszyce, Adama Mickiewicza 5
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach – parafia należąca do dekanatu Cieszanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Została utworzona w 1458. Mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza.
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Starych Oleszycach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Cieszanów, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Parafia została erygowana 22. lutego 1979. Liczba mieszkańców: 930.
Cerkiew Niepokalanego Poczęcia NMP w Borchowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Borchowie. Obecnie rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii w Oleszycach.
Rezerwat przyrody Kamienne – znajduje się na terenie gminy Lubaczów w województwie podkarpackim. numer według rejestru wojewódzkiego - 93 powierzchnia według aktu powołującego - 8,27 ha dokument powołujący - Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego 04.42.447 rodzaj rezerwatu - florystyczny