Gmina Modliborzyce

0

Gmina Modliborzyce - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie janowskm.

Warto zobaczyć

Parafia MB Nieustającej Pomocy w Wierzchowiskach Drugich – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Parafia została erygowana z części parafii Modliborzyce 27 lipca 1922 r. przez biskupa M. Leona Fulmana.
Modliborzyce, Armii Krajowej 11
Kościół Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modliborzycach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Modliborzycach, w gminie Modliborzyce, w powiecie janowskim, w województwie lubelskim. Należy do dekanatu Modliborzyce diecezji sandomierskiej.
Synagoga w Modliborzycach – synagoga znajdująca się w Modliborzycach, przy ulicy Zamkowej 1. Budynek, zbudowany około 1760 roku, zdewastowany przez Niemców w czasie II wojny światowej, obecnie odremontowany, jest siedzibą gminnego ośrodka kultury. Budynek z kamienia, kryty jest gontem.
Rezerwat przyrody Imielty Ług – rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie w gminach Modliborzyce i Janów Lubelski w powiecie janowskim w województwie lubelskim. numer według rejestru wojewódzkiego – 32 powierzchnia według aktu powołującego – 737,79 ha
Kaplica pod wezwaniem Wspomożycielki wiernych w Wolicy Pierwszej – jedna z dwóch kaplic parafii św. Stanisława w Modliborzycach. Kaplicę w stanie pierwotnym według początkowego projektu czyli bez frontowej wieży wybudowano w latach 1987-1989. Dopiero w 1993 r.
Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzezinach - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Do parafii przynależą: Brzeziny, Gwizdów, Łysaków, Majdan Łysakowski, Maliniec, Osówek, Potoczek, Stojeszyn I, Stojeszyn II.
Wierzchowiska Drugie, 145
Telefon: +48158716153