Gmina Janów Lubelski

0

Gmina Janów Lubelski - gmina miejsko-wiejska w powiecie janowskim, w województwie lubelskim.

Warto zobaczyć

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej, kościół św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, kolegiata – wybudowany w latach 1694–1769 zespół klasztorny należący do zakonu dominikanów znajdujący się w Janowie Lubelskim.
Pomnik Tadeusza Kościuszki w Janowie Lubelskim – jeden z pierwszych pomników Tadeusza Kościuszki wzniesiony w 1818 roku w Janowie lubelskim na terenie ówczesnego zaboru rosyjskiego. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Jego odbudowy dokonano w 1959 roku.
Klasztor Dominikanów w Janowie Lubelskim - klasztor działający przy parafii w Janowie Lubelskim w latach 1659-????. Erekcja klasztoru w Janowie miała miejsce 30 lipca 1659 roku, dokonał jej bp. krakowski Andrzej Trzebicki. Dominikanie objęli klasztor w posiadanie 8 września 1660 roku.
Browar Janów Lubelski - browar w Janowie Lubelskim.
Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim – jedyne muzeum w Janowie Lubelskim o tematyce regionalnej. Mieści się aktualnie w Budynku starego więzienia w Janowie lubelskim wybudowanego w latach 1820-1827. Natomiast biuro Muzeum mieści się w budynku Janowskiego Ośrodka Kultury (ul.