Gmina Batorz

0

Gmina Batorz - gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie janowskm.

Warto zobaczyć

Mogiła żołnierza czeskiego 1915 w Batorzu – zabytkowa mogiła zbiorowa z I wojny światowej, znajduje się w gminie Batorz, powiat janowski, usytuowany jest poza miejscowością, w pobliżu Kolonii Batorz. Zarządcą jest Urząd Gminy w Batorzu.
Mogiła zbiorowa z powstania z 1863 r. w Batorzu – zabytkowa mogiła zbiorowa z okresu powstania styczniowego, znajduje się w gminie Batorz, powiat janowski, usytuowany jest poza miejscowością, około kilometra od centrum Batorza, przy leśnej drodze. Zarządcą cmentarza jest Urząd Gminy w Batorzu.
Batorz, Batorz I 48
Parafia pw. św. Stanisława w Batorzu Pierwszym - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Parafie Batorz erygował w 1445 r. kardynał Zbigniew Oleśnicki.
Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej w dekanacie Modliborzyce. Parafię erygowano 13 grudnia 1989 r. Do parafii należą 3 miejscowości: Błażek, Nowe Moczydła, Kolonia Samary
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Aleksandrówce – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Modliborzyce. Parafię erygował w 1995 biskup Bolesław Pylak. Rektorat powstał w wyniku wydzielenia go z parafii Batorz.