Gmina Koziegłowy

0

Gmina Koziegłowy - gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie myszkowskm.

Warto zobaczyć

Zamek w Koziegłowach – zamek w pobliżu miejscowości Koziegłowy w województwie śląskim, zlokalizowany nad rzeczką Sarni Stok i obecnie zachowany w formie ruiny. Stanowił ośrodek zarządu dóbr klucza koziegłowskiego w księstwie siewierskim.
Gniazdów, Woźnicka 17
Parafia św. Marii Magdaleny w Gniazdowie – mariawicka parafia diecezji śląsko-łódzkiej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Kościół św. Wawrzyńca w Cynkowie – zabytkowy kościół katolicki znajdujący się w Cynkowie w gminie Koziegłowy w powiecie myszkowskim w województwie śląskim. Jest kościołem filialnym w parafii św. Wawrzyńca w Cynkowie w dekanacie koziegłowskim w archidiecezji częstochowskiej.
Kaplica mariawicka w Koziegłowach – mariawicka kaplica filialna. Należy do parafii św. Marii Magdaleny w Gniazdowie, w diecezji śląsko-łódzkiej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP.
Kościół św. Marii Magdaleny i Bożego Ciała w Koziegłowach – zabytkowy kościół w Koziegłowach. Kościół wybudowano w stylu gotyckim w 1470 roku. W 1595 r. dobudowano do niego drewnianą nawę, którą w 1679 r. zamieniono na murowaną. Przy kościele ulokowana jest plebania z 1802 roku.