Powiat zgierski - Atrakcje

Strony

Rezerwat przyrody Parowy Janinowskie - rezerwat przyrody położony na terenie leśnictwa Janinów, w gminie Brzeziny w powiecie brzezińskim w województwie łódzkim, w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.
Aleksandrów Łódzki, Plac Tadeusza Kościuszki
Ratusz w Aleksandrowie Łódzkim – klasycystyczna budowla w Aleksandrowie Łódzkim, siedziba władz miejskich. Ratusz znajduje się w rejestrze zabytków (nr. rej. A/625 z 25. 08. 1967 r.).
Zespół dworsko-parkowy "Zabrzeźnia" znajduje się w Głownie i należał do dóbr "Zabrzeźnia". Składa się z dworku oraz pozostałości zabytkowego parku. Pod koniec XIX wieku właścicielem dóbr "Zabrzeźnia" był Wincenty Matuszewski herbu Topór, który w 1840 roku wybudował modrzewiowy dworek.
Kościół Świętych Archaniołów Rafała i Michała – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu aleksandrowskiego archidiecezji łódzkiej.
Dawny kościół ewangelicko-augsburski w Aleksandrowie Łódzkim (Kościół pw. św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim) – znajduje sie u zbiegu obecnego placu T. Kościuszki 12 i ulicy Łęczyckiej.
Kościół pw. Świętego Jakuba Apostoła w Leźnicy Wielkiej – kościół parafialny położony w Archidiecezji łódzkiej i dekanacie ozorkowskim. Jeden z wielu drewnianych kościołów na terenie współczesnego województwa łódzkiego.
Zgierz, Plac Jana Pawła II 1
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu – farny kościół parafialny miasta Zgierza, wybudowany w latach 1910-1924 w stylu neogotyckim. Wymiary: długość kościoła - 47,53 m, wysokość sklepienia - 20,40 m, wysokość wieży - 60,00 m, szerokość kościoła 12,50 m.
Ozorków, Plac Jana Pawła II 5
Kościół świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu ozorkowskiego archidiecezji łódzkiej.
Plac Stu Straconych (przed wojną Plac Stodół) w Zgierzu – miejsce publicznej egzekucji 100 Polaków (96 mężczyzn i 4 kobiet) wykonanej 20 marca 1942 roku, największej na obszarze "Kraju Warty".
Rezerwat przyrody Grądy nad Moszczenicą – rezerwat florystyczny, krajobrazowy i leśny, położony w północnej części uroczyska Szczawin na terenie leśnictwa Szczawin w gminie Zgierz w powiecie zgierskim (województwo łódzkie). Został utworzony 13 czerwca 1994 r.
Ozorków, Stanisława Wigury 14
Rąbień, Kościelna 2
Telefon: +48427123709
Parafia Zwiastowania Pańskiego w Rąbieniu – parafia należąca do dekanatu aleksandrowskiego, którego siedzibą jest parafia Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Liczy około 3000 wiernych.
Zgierz, Kazimierza Pułaskiego 54
Ozorków, Zgierska 2
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ozorkowie – Ewangelicko-Augsburska parafia w Ozorkowie, należąca do diecezji warszawskiej. Mieści się przy ulicy Zgierskiej.

Strony