Powiat radomski - Rezerwaty

Rezerwat przyrody Miodne - leśny rezerwat przyrody położony ma obszarze gminy Zwoleń, w powiecie zwoleńskim. Celem ochrony jest zachowanie fragmentu lasu mieszanego z udziałem buka, występującego na północnej granicy zasięgu.
Rezerwat przyrody Ługi Helenowskie – torfowiskowy rezerwat przyrody położony ma obszarze gminy Pionki i Zwoleń, 1,5 km na pn. od wsi Podgóra, leżącej przy drodze Radom – Puławy.
Rezerwat przyrody Załamanek – rezerwat przyrody leśny, częściowy o powierzchni 78,97 ha, utworzony w 1982 roku, położony w środku kompleksu Puszczy Kozienickiej wzdłuż drogi 737 Radom - Kozienice po jej północnej stronie, 2,5 km od Pionek.
Rezerwat przyrody Brzeźniczka – rezerwat przyrody leśny, częściowy (pow. 122,48 ha), utworzony w 1980 r. Leży nad Zagożdżonką, przy ujściu rzeki Brzeźniczki, 4 km na północny wschód od miasta Pionki na terenie Puszczy Kozienickiej.
Rezerwat przyrody Jedlnia – rezerwat przyrody położony w powiecie radomskim(województwo mazowieckie), po obu stronach szosy Radom - Kozienice w odległości 12 km od Radomia.
Rezerwat Przyrody Dąbrowa Polańska - rezerwat przyrody utworzony w 2000 r. na terenie gminy Iłża, na gruntach Nadleśnictwa Marcule o powierzchni 28,55 ha. Celem ochrony jest zachowanie zanikającego w Polsce zespołu świetlistej dąbrowy z licznym udziałem roślin chronionych i rzadkich.
Rezerwat Przyrody Piotrowe Pole - rezerwat przyrody utworzony w 2000 r. na terenie gminy Iłża.
Rezerwat przyrody Ciszek - rezerwat przyrody leśny, częściowy, o powierzchni 40,28 ha, utworzony w 1982 roku. Położony jest w zachodniej części Puszczy Kozienickiej wzdłuż drogi Jastrzębia - Kieszek, 6 km na północ od Jedlni-Letnisko.
Rezerwat przyrody Leniwa - rezerwat przyrody krajobrazowo-leśny, częściowy o powierzchni 26,89 ha, utworzony w 2000 roku. Położony jest w zachodniej części Puszczy Kozienickiej, 6 km na północ od drogi wojewódzkiej nr 737 Radom - Kozienice w pobliżu wsi Stoki.
Rezerwat przyrody Pionki - rezerwat przyrody, leśny, częściowy o pow. 81,60 ha, utworzony w roku 1982, leżący w Puszczy Kozienickiej. Położony jest po obu stronach drogi 787 w pobliżu miasta Pionki.