Wielkopolskie - Rezerwaty

Strony

Rezerwat przyrody Promenada - florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Rogoźno, powiecie obornickim (województwo wielkopolskie). Znajduje się w dolinie rzeki Wełny. Powierzchnia: 4,41 ha. Został utworzony w 1987 roku w celu ochrony grądu z okazałymi dębami.
Rezerwat przyrody Gogulec - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w gminie Suchy Las, powiecie poznańskim (województwo wielkopolskie). Znajduje się na północny wschód od Złotkowa. Powierzchnia: 5,29 ha.
Rezerwat przyrody Duszniczki - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Duszniki w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim, 3 km na wschód od wsi Duszniki.
Rezerwat przyrody Huby Grzebieniskie - florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Kaźmierz w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim, przy szosie Buk-Młodasko, na północ od wsi Grzebienisko.
Rezerwat przyrody "Goździk Siny w Grzybnie" - florystyczny rezerwat przyrody na terenie Leśnictwa Grzybno w gminie Mosina, powiecie poznańskim (województwo wielkopolskie), na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia: 3,54 ha.
Rezerwat przyrody Dąbrowa Smoszew - leśny rezerwat przyrody położony w gminie miejsko-wiejskiej Krotoszyn, w powiecie krotoszyńskim, w województwie wielkopolskim, ok. 8 km na południowy wschód od Krotoszyna i ok. 13 km na zachód od Ostrowa.
Rezerwat przyrody Ostoja żółwia błotnego - faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Osieczna, powiecie leszczyńskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 4,42 ha.
Rezerwat przyrody Dębno nad Wartą - faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Nowe Miasto nad Wartą, powiecie średzkim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 21,62 ha.
Rezerwat przyrody Bytyńskie Brzęki - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Kaźmierz w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim, w kompleksie leśnym na południe od wsi Bytyń.
Rezerwat przyrody Zielona Góra – rezerwat leśny o powierzchni 96,09 ha, położony w województwie wielkopolskim, powiecie pilskim, gminie Wyrzysk.
Miranowo - rezerwat florystyczny w gminie Dolsk, w powiecie śremskim, w województwie wielkopolskim, położony na zachód od Dolska. W pobliżu osada leśna Miranowo.
Rezerwat przyrody Dołęga - florystyczny rezerwat przyrody położony w gminie Oborniki (nadleśnictwo Oborniki), powiecie obornickim (województwo wielkopolskie).
Rezerwat przyrody Czaple Wyspy – faunistyczny rezerwat przyrody położony w gminie Sieraków, powiecie międzychodzkim (województwo wielkopolskie). Plan ochrony rezerwatu opracowano na okres od 01.01.1997 roku do 31.12.2016 roku, gdzie wyznaczone są dwie strefy ochronne.
Rezerwat przyrody Słonawy – ścisły rezerwat przyrody utworzony w 1957 r. wzdłuż rzeki Wełny. Położony w Obornikach. Chroni tarliska pstrąga, łososia, troci, certy i lipienia. Powierzchnia 2,92 ha. Obejmuje ok. 1 km wzdłuż biegu rzeki od jej ujścia do Warty w Obornikach w górę.
Rezerwat przyrody Torfowisko Lis, torfowiskowy rezerwat przyrody na Lisie w Kaliszu. Rezerwat został utworzony w 1963 w celu ochrony torfowiska przejściowego z turzycami: pchlą (Carex pulicaris) i tunikową (Carex paradoxa) oraz licznymi gatunkami torfowców.
Rezerwat przyrody Świetlista Dąbrowa - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Obrzycko, powiecie szamotulskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 79,86 ha. Został utworzony w 1998 roku w celu ochrony lasów typu świetlistej dąbrowy w zachodniej części Niżu Polskiego.
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka – park krajobrazowy w województwie wielkopolskim, położony na północny wschód od Poznania, między Murowaną Gośliną, Skokami, Kiszkowem i Pobiedziskami, na terenie gmin Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska i Skoki.
Rezerwat przyrody Źródliska Flinty - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Czarnków, powiecie czarnkowsko-trzcianeckim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 44,83 ha. Został utworzony w 1998 roku w celu ochrony obszaru wód, łąk i lasów wokół źródliska rzeki Flinty.
Rezerwat przyrody Buczyna I - leśny rezerwat przyrody położony w gminie Rogoźno, powiecie obornickim (województwo wielkopolskie).
Rezerwat przyrody Złota Góra I – leśny rezerwat przyrody położony w gminie Krzymów, powiecie konińskim (województwo wielkopolskie). Ma powierzchnię 123,87 ha. Znajduje się na obszarze Złotogórskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Strony