Powiat gorzowski - Jeziora

Jezioro Postne (niem. Pötzen See) – jezioro w Polsce, położone w województwie zachodniopomorskim, na Równinie Gorzowskiej, 3 km na południe od wsi Dolsk. Z jego północnej części wypływa strumień zasilający rzekę Myślę. Długość linii brzegowej 4255 m.
Jezioro Glinik – jezioro w woj. lubuskim, w pow. gorzowskim, w gminie Deszczno, położone ok. 1 km na południe od wsi Glinik, w północnej części lasów sulęcińsko-skwierzyńskich. Jezioro leży pośrodku borów sosnowych, w trójkącie między drogami krajowymi nr 3, 22 i 24.
Ostrowite – jezioro o powierzchni 25,9 ha, położone na Pojezierzu Lubuskim, około 13 km na północny wschód od Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie, powiat gorzowski, gmina Kłodawa). Pośrodku jeziora leży wyspa. Na południowy wschód od akwenu znajduje się Jezioro Nierzym.
Lubie – jezioro w woj. lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Kłodawa, leżące na terenie Równiny Gorzowskiej.
Marwicko (Roztocz) – jezioro na Równinie Gorzowskiej, na północny zachód od Gorzowa Wielkopolskiego w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Lubiszyn o powierzchni 140,3 ha i objętości 4863,6 tys. m³.
Nierzym - jezioro o powierzchni 18,8 ha położone na zachód od wsi Zdroisko w województwie lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Kłodawa. Nad jeziorem jest kąpielisko oraz ośrodek wypoczynkowy.