Powiat gorzowski - Atrakcje

Strony

Zamek w Kostrzynie nad Odrą – jest jednym z najważniejszych budynków twierdzy Kostrzyn, nierozerwalnie z nią związany, wzniesiony przez Krzyżaków, po przebudowie stanowił siedzibę Jana von Hohenzollerna. W XVII i XVIII wieku mieściło się tu więzienie, w którym m.in.
Jezioro Postne (niem. Pötzen See) – jezioro w Polsce, położone w województwie zachodniopomorskim, na Równinie Gorzowskiej, 3 km na południe od wsi Dolsk. Z jego północnej części wypływa strumień zasilający rzekę Myślę. Długość linii brzegowej 4255 m.
Fort Sarbinowo (niem. Fort Zorndorf) - znajduje się w Kostrzynie, przy ul. Sportowej prowadzącej do wsi Sarbinowo; zbudowany w latach 1883-1887 roku fort artyleryjski jest jednym z czterech fortów Twierdzy Kostrzyn. Pozostałe forty to: Czarnów. Gorgoszcz - Gorgast i Żabice.
Jezioro Glinik – jezioro w woj. lubuskim, w pow. gorzowskim, w gminie Deszczno, położone ok. 1 km na południe od wsi Glinik, w północnej części lasów sulęcińsko-skwierzyńskich. Jezioro leży pośrodku borów sosnowych, w trójkącie między drogami krajowymi nr 3, 22 i 24.
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Deszcznie – parafia rzymskokatolicka we wsi Deszczno, należąca do dekanatu Gorzów Wielkopolski – Chrystusa Króla diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana 18 maja 1951 roku.
Witnica, Marii Konopnickiej 1
Browar Witnica – browar regionalny w Witnicy. Zakład jest członkiem Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.
Parafia Świętego Jana Chrzciciela w Bogdańcu - parafia rzymskokatolicka we wsi Bogdaniec, należąca do dekanatu Kostrzyn diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana w dniu 1 czerwca 1951. Kościół parafialny - pw. Św. Jana Chrzciciela w Bogdańcu.
Ostrowite – jezioro o powierzchni 25,9 ha, położone na Pojezierzu Lubuskim, około 13 km na północny wschód od Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie, powiat gorzowski, gmina Kłodawa). Pośrodku jeziora leży wyspa. Na południowy wschód od akwenu znajduje się Jezioro Nierzym.
Lubie – jezioro w woj. lubuskim, w powiecie gorzowskim, w gminie Kłodawa, leżące na terenie Równiny Gorzowskiej.
Kościół pw. Narodzenia NMP - katolicki kościół parafialny znajdujący się w Lipkach Wielkich (gmina Santok).
Witnica, Stanisława Moniuszki
Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji − miejski park tematyczny zlokalizowany w Witnicy przy ul. Stanisława Moniuszki, nad Witną. Powstał w 1995.
Lubiszyn, Plac Jedności Robotniczej 8
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubiszynie - parafia rzymskokatolicka we wsi Deszczno, należąca do dekanatu Gorzów Wielkopolski - Świętej Trójcy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, metropolii szczecińsko-kamieńskiej w Polsce, erygowana 1 czerwca 1951. Mieści się przy ulicy Pocztowej.
Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego - katolicki kościół parafialny znajdujący się w Starym Polichnie (gmina Santok).
Ruiny Kościoła Mariackiego w Kostrzynie nad Odrą – kościół był drugim dominującym budynkiem Starego Miasta, obok zamku. Wybudowany w 1396 roku, został dwukrotnie przebudowany: w XVI wieku i w 2 połowie XVIII wieku, dzięki czemu zyskał cechy późnego baroku.
Kościół pw. św. Stanisława Kostki - katolicki kościół filialny znajdujący się w Lipkach Małych (gmina Santok). Należy do parafii w Lipkach Wielkich.

Strony