Powiat sulęciński - Atrakcje

Strony

Zamek joannitów w Słońsku - zamek rycerski znajdujący się w dawnym mieście Słońsk, w gminie Słońsk, w powiecie sulęcińskim, w województwie lubuskim. Położony nad Łęczą. Obecnie w stanie ruiny. Mieści się przy Placu Zamkowym.
Pałac w Gliśnie – zespół pałacowy z XVIII/XIX w. obejmujący: pałac, oficynę, park, pawilon parkowy – sztuczną ruinę, mauzoleum.
Buszno (niem. Gross Bechen See) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Sulęcin. Powierzchnia jeziora to 58,7 ha. Jezioro znajduje się na terenie wędrzyńskiego poligonu wojskowego i jest w dyspozycji MON. Do 1990r.
Męcko (Męcko Duże, Jezioro Męckie) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Sulęcin. Powierzchnia jeziora to 41,8 ha. Męcko znajduje się na terenie wędrzyńskiego poligonu wojskowego i jest w dyspozycji MON.
Krajnik – jezioro w zachodniej Polsce w województwie lubuskim, najmniejsze z grupy jezior lubniewickich. Akwen ma kształt owalny i regularny, brzegi wysokie, częściowo zalesione. Jezioro przylega od zachodu do Lubniewic, jego wody mieszczą się w III klasie czystości.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Słońsku – rzymskokatolicki kościół parafialny w Słońsku, w gminie Słońsk, w powiecie sulęcińskim, w województwie lubuskim. Należy do dekanatu Kostrzyn. Mieści się przy Placu Wolności.
Ostrowicko (niem. Werder See, Wyspa, Jezioro z Wyspą, Ostrowicko Duże, Jezioro Głuche, Jezioro Wielkie) – jezioro w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Sulęcin, na północny zachód od jezior Długie i Trzcinno. Powierzchnia jeziora to 45,8 ha.
Torzym, Sulęcińska 8
Cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Torzymiu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Zielona Góra diecezji wrocławsko-szczecińskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia mieści się przy ulicy Sulęcińskiej 8.
Jezioro Miechowskie - położona w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Lubniewice - ok. 2 km na północ od miejscowości Jarnatów.
Karsienko - jezioro w Puszczy Rzepińskiej, w Polsce, położone w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w Gminie Torzym.
Jezioro Wilcze - jezioro w Puszczy Rzepińskiej, w Polsce, położone w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w Gminie Torzym.
Buszenko (niem. Kleiner Bechen See) - jezioro w województwie lubuskim, w powiecie sulęcińskim, w gminie Sulęcin.

Strony