Pałac w Komarnie - Atrakcje

0

Strony

Pałac w Komarnie – wybudowany w XVII w. w Komarnie.
Leszczyniec (niem. Galgenberg, 604 m n.p.m.) – mało wybitny szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Ziemskim Kopczykiem a Straconką. Zbudowany jest ze skał metamorficznych - zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego.
Ziemski Kopczyk (niem. Grundhübel, 672 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Barańcem a Leszczyńcem. Zbudowany z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego. W większości porośnięty lasem świerkowym, miejscami bukowym.
Przełęcz Komarnicka – przełęcz na wysokości 662 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Zachodnich, w Górach Kaczawskich. Przełęcz położona jest w środkowo-południowej części Gór Kaczawskich, na zachód od wzniesienia Baraniec około 3,2 km na zachód od centrum Wojcieszowa.
Baraniec (723 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Kaczawskich, w Gminie Janowice Wielkie.
Straconka (niem. Galgenberg, 611 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Leszczyniec a Dudziarzem. Zbudowany jest z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych należących do metamorfiku kaczawskiego. W większości porośnięty lasem świerkowym.
Maślak (720 m n.p.m.) – trzeci co do wysokości szczyt Gór Kaczawskich w Południowym Grzbiecie, oddzielony od masywu Skopca i Barańca Przełęczą Komarnicką.
Skopiec (724 m n.p.m.) – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Zachodnich, w Górach Kaczawskich, w Gminie Janowice Wielkie.
Bożniak (niem. Moosberg, 613 m n.p.m.) – szczyt we wschodniej części Grzbietu Południowego Gór Kaczawskich w Sudetach Zachodnich. Położony w krótkim grzbiecie bocznym, odchodzącym od Barańca ku północnemu wschodowi, między Barańcem a Górą Połom.
Dudziarz (niem. Galgenberg, 652 m n.p.m.) – szczyt w Południowym Grzbiecie Gór Kaczawskich, między Straconką a Przełęczą Radomierską. Zbudowany z zieleńców, diabazów i łupków zieleńcowych z żyłami porfirów. W większości porośnięty jest lasem świerkowym, miejscami bukowym.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jeleniej Górze - wzmiankowany w 1318 roku, obecny z około 1622 roku, przebudowany w XVIII wieku, restaurowany w XIX wieku i XX wieku. Późnogotycki, inkastelowany (mury obronne).
Meszna (niem. Moosberg) (590 m n.p.m.) góra w północno-wschodniej części Grzbietu Południowego Gór Kaczawskich, w Sudetach Zachodnich. Znajduje się na zakończeniu krótkiego grzbiety bocznego, odchodzącego od Barańca ku północnemu wschodowi.

Strony