Kazimierz

0

Kazimierz - cześć Krakowa wchodząca w skład dzielnicy Stare Miasto. Do początku XIX wieku samodzielne miasto, położne na południe od Krakowa i oddzielone od niego nieistniejącą obecnie odnoga Wisły. Kazimierz kojarzony jest przede wszystkim z historyczną dzielnica żydowską, położoną w północno-wschodniej części dawnego miasta.

Warto zobaczyć

Kazimierski ratusz znajduje się na Placu Wolnica w Krakowie. Został zbudowany w XIV w. jako ratusz miasta Kazimierz dziś będącego częścią Krakowa.
Kraków, Kazimierz, Bożego Ciała 26
Kościół Bożego Ciała – gotycka bazylika rzymskokatolicka Kanoników Regularnych Laterańskich, przy ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie na Kazimierzu.
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Małgorzaty – zabytkowy kościół rzymskokatolicki, zajmujący wraz z klasztorem oo. Augustianów Eremitów obszar mieszczący się między ulicami Skałeczną, Augustiańską, Paulińską oraz Skałką w krakowskiej dzielnicy Kazimierz.
Kościół Świętej Trójcy – zabytkowy kościół rzymskokatolicki bonifratrów na Kazimierzu, przy ulicy Krakowskiej 48 w Krakowie.